«Zaleshok borhu bude prosheno»…

«Zaleshok borhu bude prosheno»…

Про шахрайство у засобах масової інформації останнім часом писано-переписано… Бути постійно обачними, щоб не потрапити на вудочку шахраїв, радять громадянам і наші доблесні стражі порядку. Але хіба справа порятунку потопельників повинна залишатися лише ділом тих, хто тоне?
На жаль, шахраїв, як і обдурених ними, від цього аж ніяк не меншає. З кожним разом вони удосконалюють своє ремесло, придумають хитромудрі схеми видурювання грошей. Колись це був промисел суто смаглявих жіночок і чоловічків. Нині його взяли на озброєння усі, хто хоче поживитися за чужий рахунок. 
Колись із такими хитрунами намагалася боротися держава руками правоохоронних органів. Нині ми загралися у демократію, і на нероб усі дивляться крізь пальці. Мовляв, не працює, то це його особиста справа. І ніхто не задумується над тим, за рахунок чого людина виживатиме. Щоб купити шматок хліба, потрібні гроші. Про інше мова не йде. Де ж їх тоді брати? 
У вуличні міняйли, які просто стали великим соромом та ганьбою нашого суспільства і з цим хронічним явищем жодна влада не боролася і не збирається цього робити, усі ж не підуть. Який же тоді вихід? Крадіжка або шахрайство. Іншого не дано.
Якщо злодійству ще є намагання з боку правоохоронців щось протиставити, то другому поки що нічого заподіяти не можуть. А, можливо, не дуже і хочуть. 
До такої думки прийшов невипадково. Кілька разів минулого року на телефон мені приходило повідомлення такого змісту (це останнє, бо місяці змінювалися): «ОТРFaktorin. Uvaha spysannya! Lyshe u sichni splatit‘ 1703.76 hrn. I zaleshok borhu bude prosheno! Detali za tel. 0443900782. Sprava 36234475. Від: ОТРFaktorin». Далі дата та час відправлення. 
Зрештою, ці шахрайські ігри надоїли. Першого місяця минулої осені звернувся до правоохоронців. Слідчий Луцького міського відділу поліції уважно вислухав і попросив написати заяву, з якою обіцяв попрацювати, а мене поінформувати про результати пошуку потенційного шахрая. Через місяць, не дочекавшись обіцяної відповіді, знову зайшов в офіс  на Грибоєдова, де звичайнісіньку відписку отримав прямо в руки. Висновок напрошувався сам собою – ніхто цією справою не займався.
Що це саме, так підтвердив факт отримання нового повідомлення перед новорічними святами. Звертатися знову до поліції – даремна трата часу. Тому вирішив, що буде дієвіше про це оприлюднити у «Волинській газеті». Може, інші не потраплять на шахрайський гачок.
Олег ЛОКАЧУК.
Від редакції. «Волинська газета» вважає цей матеріал офіційним запитом начальнику Головного управління Національної поліції у Волинській області генерал-майору Петрові Шпизі та заздалегідь вдячна за вичерпну відповідь.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%