Маленька вдячність за любов до лісу

Маленька вдячність  за любов до лісу

Майже півтисячі учнів шкільних лісництв побували у новорічній казці. 
Такий подарунок – новорічно-різдвяне дійство в обласному драмтеатрі у Луцьку – 21 січня дітям зробили волинські лісівники. Акція відбулася вперше в історії діяльності шкільних лісництв не лише Волині, а й України.
Ініціатором свята для майбутнього покоління лісівників став начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко. «Бо це наша молода зміна, наші перші і найкращі помічники. Це свято – маленька вдячність за їхню любов до лісу і турботу про нього», – зазначив Олександр Михайлович.
Ідею підтримали голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк (він подбав, щоб усі дітки поїхали додому з солодкими подарунками), голова облорганізації Товариства лісівників України Борис Бабеляс, керівники лісогосподарських підприємств, які взяли на себе всі витрати.

Долучилися до проведення дійства й працівники Волинського обласного еколого-натуралістичного центру на чолі з директором Валентиною Остапчук та завідувачем відділу екології Валентиною Юхимчук. Підтримали та посприяли в організації заходу і в управлінні освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.  
Розпочалося свято коротким вітальним словом організаторів. До гостей із районів звернувся перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Віктор Сахнюк.
Він передав вітання від Олександра Кватирка, коротко пригадав історію створення перших шкільних лісництв ще в радянському 1968 році (а виникли вони у селищі Цумань Ківерцівського та селі Губин Локачинського р-нів).
– До 2003 р. в області їх працювало 16, а сьогодні – вже 43. Що особливо приємно, наша область не втрачає лідерські позиції. Тож ми, лісівники, щиро вдячні і вам, діти, і вам, вчителі та керівники груп, за відмінну роботу, – зазначив Віктор Анатолійович і побажав діткам бути завжди і в усьому успішними.
«За сприяння в організації діяльності учнівських лісництв області та вагомий особистий внесок у результативну природоохоронну, дослідницько-експериментальну роботу учнівської молоді в галузі лісового господарства» – так Олександрові Кватирку подякували від обласного управління освіти. Передала Подяку та привітала всіх зі святами заступник начальника управління – начальник відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти Тетяна Соломіна.

– Ви дотичні до найбільшого багатства – волинських лісів. Таких ніде нема. Ви щасливі вже тим, що можете зробити те, чого ніхто інший не може зробити. У ваших долоньках – доля лісів третього тисячоліття, – зазначила Тетяна Іванівна.
Коли настав час вистави «Бременські музиканти», не лише діти, а й дорослі, які прибули з ними, сиділи тихо і заворожено. До честі творчого колективу драмтеатру, дійство, що відбувалося на сцені, було справді високого рівня.
Тож гучні аплодисменти – цілком заслужені.
Ну а щодо того, чи вдалося свято… Про це найкраще розповідали дитячі очі, запалені щастям, які не вміють лукавити. Бо ж більшість, якщо не всі, були тут уперше.
І зовсім маленькі, і старші учні фотографувалися, багато спілкувалися, окремі групи мали на завершення прогулянки та екскурсії містом – був незвичний суботній вихідний.
Наймолодший лісовод Волині – Назарчик Луць. З двох рочків хлопчик садить ліс разом із батьком Ростиславом Васильовичем, що вже шістнадцять років працює майстром лісу у Новорудському лісництві ДП «Городоцьке ЛГ». У нього троє синів – Юрій на Рівненщині вчиться на футболіста, Владислав – старшокласник, а найменшенький із двох літ «лісникує». Відводи, санітарні рубки, вантаження дров… Все знає школярик…
Мама Людмила працює вчителькою географії і веде учнівське лісництво. Вона того дня була поруч із сином і всіма вихованцями Новорудського учнівського лісництва у другому ряду головного театру Волині.
Це дійство хлопчик запам’ятає не лише виставою, а й через те, що вперше у своєму житті дав інтерв’ю для Волинського телебачення.

Серед юних лісівників і їх керівників було багато героїв наших журналістських розповідей. Вихованці Боголюбського учнівського лісництва – торішнього лауреата заохочувальної премії Всеукраїнського конкурсу учнівських лісництв, яке проводило Товариство лісівників України. Його керівник Віра Суханова виборола титул кращого вчителя Луцького р-ну, тепер боротиметься за перемогу і на обласному рівні. Поруч – її вихованці: десятикласниця Мирослава Оленюк, одинадцятикласники Вікторія Мамчур та Владислав Романюк, дев’ятикланики Мар’яна Юриста, Андрій Мартинюк, Мирослава Теребейко, восьмикласниця Ангеліна Панасюк… Минулої весни посадили не один гектар лісу на порубовищах Боголюбського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», заготовляли жолуді, робили шпаківні і годівнички, рятували ліс від сміття, прибирали сільський парк, доглядали шкільний дендропарк.
ДП «Ківерцівське ЛГ» опікується також роботою юних лісівників Городищенського та Крижівського шкільних лісництв – керівники Леся Муха та Анна Дужич. Леся Володимирівна, зокрема, розповідає, що заняття відвідує 32 учні. Минулої весни їх учнівське лісництво посадило 10 га лісокультур. На зароблені кошти купили для школи телевізор, з’їздили на екскурсії до Львова та новорічну ялинку до Києва, а ще отримали від лісогосподарства у подарунок потужний фотоапарат, тож тепер і фотосправою займаються. Члени учнівського лісництва – активні учасники Малої академії наук, їх наукові роботи мають важливе значення і для лісоведення. Юні лісівники, аби краще вести дослідницьку роботу, цього року мріють створити на подвір’ї школи власну лісову шкілку, а ще закласти алею на честь загиблого в АТО випускника школи Тараса Герасим’юка. І Леся Володимирівна, користуючись нагодою, просила посприяти насінням і сіянцями головних лісоутворюючих порід, також деревцями та кущами декоративних порід. 
Староста Рудниківського учнівського лісництва Людмила Назарчук розповіла, що в них – 35 юних лісівників. Усі люблять ліс, роблять для нього багато корисних справ, на Новий рік навіть побували з вітальною програмою у лісництві, подарували лісівникам на гриби власноруч виготовлений кошик, взамін отримали цукерки та печиво. Керівник цього учнівського лісництва Оксана Корчук вчить їх бути господарями на рідній землі, дбати про довкілля, дорожити природою.
Серед присутніх помітили також членів Годомичівського учнівського лісництва Ірину, Надію та Максима Кравчуків, Олесю Кінах, Олександра Повзуна, Антона Шавука, Анну Підвальну, Софію Каленик, їх керівника Валентину Шавук. У їх роботі зацікавлені працівники ДП «Колківське ЛГ» і особисто директор Олександр Чернишин. 
На цей святковий збір прибули Ратнівське, Скулинське, Піддубцівське, Павлівське, Нудижинське, словом, усі учнівські лісництва Волині.
Усі вони такі різні. Але в усіх – одна спільна мета: разом дбати про ліс.
Світлана ДУМСЬКА, Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото: на святі юних лісівників Волині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%