Служба зайнятості реформується

Служба зайнятості реформується

Новий час ставить нові вимоги. Не обминули виклики і Державної служби зайнятості, яка покликана стати основним гравцем на ринку праці. І саме в цей момент багаторічний керівник стратегічної для області установи написала заяву про звільнення…
Детально про це говорили під час брифінгу, що його зорганізував Волинський обласний центр зайнятості за участі виконавчого директора Волинського обласного об’єднання організації роботодавців Анастасія Сохацького та голови Волинської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Галини Микитюк. 
З вуст заступника директора обласного Центру зайнятості Світлани Корецької представники ЗМІ почули інформацію щодо розширення функцій Державної служби зайнятості та напрямки поліпшення співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами:
«Сьогодні ні для кого не є секретом , що економічна ситуація в країні досить складна. Кількість платників єдиного соціального внеску останнім часом в області зменшилася на 18 тис. На 1 січня ц. р. нами проведено оперативне дослідження наявності робочих місць у населених пунктах. Хочу вам повідомити, що у 112 з них – 10 відсотків – відсутні будь-які робочі місця, крім бюджетних сфер.
Також ускладнюють і додають проблем на ринку праці (від того нікуди не дінешся) «реформування» та «оптимізація» державних установ. Сюди відносяться інституції поліції та прокуратури. Нині на обліку у Службі зайнятості більше 4 тис. службовців та фахівців із вищою освітою, для яких нема навіть 400 вакансій. Це утруднює працевлаштування цієї категорії і вносить певний дисбаланс щодо організації ринку праці.
Упродовж минулого року до Центрів зайнятості області звернулося приблизно 54 тис. незайнятих осіб, майже 24 тис. із них отримали роботу, а мало не 12 тис. – статус безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 439 безробітних. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 7,1 тис. осіб. Після здобуття нових професійних знань і вмінь 97,7 % безробітних отримали роботу.

Крім того, протягом минулого року з 54 тис. осіб незайнятого населення, які скористалися послугами обласної Служби зайнятості, 53% отримали довідки на різні соціальні виплати. Це більше 28 тис. осіб, які оформили субсидії і тому подібне. Не було збоїв, як зауважила Світлана Корецька, щодо виплати допомоги з безробіття. На це у минулому році потрачено 167 млн грн.
За результатами роботи минулого року працевлаштовано понад 24 тисячі громадян, котрі стояли на обліку в обласній Службі зайнятості. Це становить 44,4%, що на 1,6% більше, ніж позаторік. Тобто, є  позитивна динаміка у роботі, незалежно від обставин економічних, які характерні не тільки для області, але й держави. На перше січня ц. р. у базі даних Центру зайнятості значилося 1648 актуальних вакансій, які зарезервували роботодавці. У середньому на одну вакансію в області претендувало 11 громадян. 
Найбільший попит спостерігався, традиційно, на працівників сфери торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників, спеціалістів із обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, некваліфікованих працівників, технічних службовців.
Не чекаючи відповідних законодавчих ініціатив, Державна служба зайнятості освоює сучасні електронні технології, здійснює адміністративні зміни. Фахівці служби, яка відповідає кращим зразкам Франції та Німеччини, уже сьогодні переходять на нові принципи роботи. Це стосується як обслуговування клієнтів, так і внутрішньої організації праці.
Пріоритетні засади реформування Служби зайнятості – задоволення заявлених кадрових вимог роботодавців шляхом посилення індивідуального підходу до претендентів, використання електронних сервісів в наданні послуг роботодавцям, розширення форм співпраці з ними, створення кадрового резерву працівників та його ефективне використання.
Реорганізація служби не передбачає скорочення працівників. Усі лишаються на своїх місцях, змінюються тільки функціональні обов’язки. Їм доведеться робити корткострокові прогнози ринку праці. 
Як зауважила Світлана Миколаївна, служба працюватиме абсолютно прозоро, вона відкрита і готова до співпраці, буде вільний доступ до будь-якої інформації.  Тепер усі гравці на ринку праці нестимуть однакову відповідальність. Функціонуватимуть також відділення у районних центрах та містах. 
Під завісу прес-конференції з’явилася директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук, яка поінформувала журналістів, що добровільно написала заяву на звільнення і тепер має повне право стати на облік в очолюваній колись службі як безробітна. 
Думаю, підстави для такого кроку Раїси Євгенівни, яка завжди була відкритою для преси та громади, були вагомими.  
Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото автора: під час прес-конференції; Раїса Кучмук.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%