Щоб картоплі було багато

Щоб картоплі було багато

Цікавим і оригінальним експонатом поповнилась центральна  експозиція Музею історії сільського господарства Волині-скансену, який у с. Рокині Луцького р-ну надіслав із Києва хрещений батько установи – Петро  Теслюк. 
Це – велика монографія, науково-популярне видання – «Українська картопля» – під редакцією та з дарчим підписом від авторів: самого Петра Сергійовича та його доньки Лесі Теслюк.
 На 244 сторінках крейдованого паперу висвітлено історію поширення та вирощування картоплі, яку називають «другим хлібом», на території України протягом майже трьох століть. У ній розповідається про особливості ґрунтово-кліматичних умов розведення картоплі, досягнення у селекції та насінництві, характеристику сортів у взаємодії з умовами вирощування, їх споживчі та кулінарні властивості. 

«Не одному волинському господареві також буде цікаво дізнатися про технології виробництва і зберігання картоплі, поширені хвороби та шкідники, заходи боротьби з ними. Тут є матеріали про традиції споживання «другого хліба», виробництво харчових продуктів, промислову переробку, використання бульб на корм худобі та птиці, – повідомив  директор і засновник музею-скансену, доктор філософії, письменник і член Національної спілки краєзнавців України Олександр Середюк. – Книга містить цікаві сторінки про картоплю у літературі, поезії, піснях, приказках, загадках, снах. Багато ілюстрована, кольорові фотознімки, які здійснили самі автори монографії. Близько 200 одиниць джерельної бази підкріплюють її науковий достовірний ступінь. Оскільки в книзі подано навіть цікаві прийоми вирощування картоплі з народного і зарубіжного досвіду, то монографія хоч наукова, але читається легко і захоплююче». 
Книга розрахована на усіх, хто досліджує, вирощує, чи споживає картоплю.  
Світлана КОМА.
На фото Романа УСТИМЧУКА і з архіву: Петро Теслюк виступає перед працівниками дослідної станції, 1981р.; коли щедрий урожай «другого хліба», тоді й перебирати є що…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%