Як припинити нічні «атаки» на холодильник

Як припинити нічні  «атаки» на холодильник

Уночі до холодильника тягне декілька категорій людей: тих, хто знаходиться в активній погоні за фігурою (вони або сидять на дієті, або просто жорстко обмежують кількість і якість їжі); тих, хто, не сидячи на дієті, банально недоїдає вдень – через відсутність часу або особисту неорганізованість; і тих у кого самітність або особисті проблеми викликають бажання їх просто «заїсти», стверджують дієтологи.
Власне кажучи, проблема нічної обжерливості виникає через падіння рівня цукру в крові. І отут порада лікаря: хочеться їсти – з’їжте! Але тільки не абищо.
Наприклад, миска салату (без майонезу, овочевого) куди корисніша шматка ковбаси на білому хлібі. Гірше всього, що в момент нападу голодних приступів ми їмо так швидко, що рівень цукру в крові не встигає підвищитися. Для цього потрібно не менше 10 хвилин. І 20 хвилин для того, щоб до мозку дійшов сигнал – шлунок наповнився, все добре! Ми ситі та готові, нарешті, заснути.
Тож пропонуємо вашій увазі кілька корисних порад, як же все-таки перебороти нічний апетит. Або хоча б зробити так, щоб зранку не мучили каяття совісті із серії «знову вчора наїлася, потрібно сьогодні обмежитися в їжі».
1. Не забувати ні на секунду про воду! Пам’ятайте, часто ми плутаємо голод і спрагу. Привчіть себе у випадку гострого приступу голоду випивати спочатку склянку негазованої води кімнатної температури. Найчастіше це з успіхом заміняє трапезу.
2. Не вийшло? Спробуйте випити склянку кефіру або теплого молока зі спеціями (куркума, кориця, мелений імбир на кінчику ножа) і чайною ложкою меду. А ось про сік, чай, каву краще забути, часто вони тільки стимулюють апетит.
3. Якщо й цього здалося мало – зробіть собі тост із шинкою або м’ясом (сир, м’який сир теж підійдуть) та ідіть з кухні. Велика ймовірність того, що назад повертатися вже не захочеться.
4. Якщо й бутерброд не допоміг, і ви знову біля холодильника – упокортеся. Візьміть велику тарілку і покладіть по шматочку (ложці) усього, що є в холодильнику. Розмаїтість відмінно компенсує малу кількість їжі, так що й вовки будуть ситі, і талія ціла.
5. І останнє (що плавно походить із вищесказаного): не тримайте в холодильнику та на столі «шкідливих» продуктів! Якщо у вашому домі можна знайти кефір і торт, швидше за все, уночі вас потягне саме на торт.
І найголовніше – доведеться просто змушувати себе їсти три-чотири рази на день. І зрозуміти, що немає «заборонених» продуктів, і можна собі дозволити будь-яку смакоту, але краще вдень. І маленький шматочок.
Якщо основна активність (у тому числі й харчова) у вас по вечорах, то варто замислитися про вечірні тренування. Вибирайте тренування низької інтенсивності і практики, що спрямовані на стабілізацію емоційного та фізичного стану (тай-чи, йога). Вправи допоможуть позбутися денного стресу, очистити свідомість від нав’язливих думок і поліпшити якість сну. Заодно помірні фізичні навантаження допомагають придушити гострий голод.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%