Втрати

Втрати

Відійшов у вічність Микола КОЦ

Сьогодні у Будинку панахиди найближчі родичі і друзі попрощалися з великим українцем, патріотом і Людиною чистого сумління – Миколою Георгієвичем Коцом. Дружина його брата повідомила, що він спочив у Бозі близько 2 години ночі. Перед тим ще говорив зі своєю доглядальницею, яка чергувала біля хворого. Він залишив чимало заадресованих конвертів до своїх численних подвижникв і друзів. Вочевидь, щоб живі знали кого повідомити про його відхід у Засвіт.

Товариство: вже не напише! Нема Миколи.

Провести в останню дорогу прийшло невеличке коло відданих друзів. Відслужив панахиду священник Луцького Свято-Троїцького собору. Поховали Миколу Коца на Гаражджинському кладовищі.

Його подвижницьке життя записане у багатьох книгах та часописах, а ось так життєпис Миколи Георгієвича подає «Енциклопедія сучасної України»:

"КОЦ Микола Георгійович (04. 12. 1930, с. Гуща, нині Любомл. р-ну Волин. обл.) – учасник національно-визвольного руху. Закін. екон. ф-т Укр. с.-г. академії (Київ, 1962) і мех.-матем. ф-т Київ. ун-ту (1966). Від 1962 працював у Копичин. с.-г. технікумі (Гусятин. р-н Терноп. обл.). Збирав дані й вів записи про боротьбу УПА за незалежність, виготовляв і розповсюджував листівки нац.-патріот. тематики. 26 жовтня 1967 заарешт., 11 квітня 1968 за звинуваченням у антирад. агі­тації і пропаганді засудж. до 7-ми р. ув’язнення та 5-ти р. заслання. Покарання відбував у Мордовії і Томській обл. (обидві – РФ). 1979 повернувся у Луцьк, працював на вироб-ві. Чл.-засн. Всеукр. т-ва політ. в’язнів і репресованих (1989), УРП (1990). Реабіліт. 1991. Разом із Л. Осауленком написав публіцист.-до­кум. повість «Волинь у лещатах смерті. Сторінки з життя Миколи Коца і не тільки» (Лц., 2007)."

 Його побратим Леонід Осауленко був серед тих небагатьох, хто провів великого стражденника, патріота, інтелігента в останню путь.

Пом’яніть, хто знав цю велику Людину, молитвою і запаленою свічкою. Втрата велика для України...

Родині і близьким – співчуття.

Сергій Цюриць.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%