Актуальні інтерв’ю

Актуальні інтерв’ю

Чи є перспектива у Піщанської об’єднаної громади?

Піщанську сільську раду з осені 2015 року очолює 26-річний Олександр Бакун – наймолодший сільський голова Шацького району, пише Мирослава Цюп’ях у виданні "Район Шацьк". Понад рік тому, коли громада на виборах повірила йому і доручила відстоювати свої інтереси, - зізнався, що було трохи боязко. Сьогодні Олександр Олександрович – впевнений у своїх силах і можливостях керівник, який знає, чим живуть села Піща, Затишшя, Острів’я і Кам’янка, і намагається робити все, щоб вирішити проблеми громади, а сільську раду вивести на новий щабель розвитку.

З Піщанським сільським головою розмовляємо про сьогодення і перспективи розвитку громади.

- Олександре Олександровичу, Піщанська сільська рада прийняла бюджет на 2017 рік. Як ви його оцінюєте?

-Маємо тільки 60 тисяч гривень перехідних коштів. Це мало. Надіємося на підтримку з району. Місцевий бюджет формує в основному податок з оренди землі і нерухомого майна. Великі надії покладаємо на ставки «Ладинка» за межами населеного пункту, якими розпоряджається Шацька районна державна адміністрація. Чекаємо, коли орган виконавчої влади району виготовить документи на ці ставки і здасть їх в оренду. Тоді податки з оренди надходили б у казну сільської ради.

- Що плануєте зробити цього року на території сільської ради?

- Одне з основних завдань – вуличне освітлення в селах Затишшя, Острів’я і Кам’янка. Оскільки лише в Піщі вулиці в нічний час освітлені. Ще одна проблема – дороги. На сьогодні громада написала клопотання, яке одностайно підтримали депутати сільської ради на черговій сесії. В документі, який маємо намір спрямувати в область, ми висловили прохання необхідності першочергового ремонту дороги міжнародного значення, яка веде до пункту пропуску на кордоні з Білоруссю. Дорога в жахливому стані. Маємо аварійну дорогу до села Острів’я, але вона перебуває в підпорядкуванні «Волинського облавтодору». Ця дорога ніколи не ремонтувалася. Дорожники ніби роблять спробу довести її до ладу, проте в них то асфальт постійно закінчується, то смоли немає.

- В якому стані соціальні об’єкти сільської ради?

- Піщанська амбулаторія в дуже поганому стані: приміщення без ремонту, не підведена вода. Сподіваємося на проект, відповідно до якого ремонт амбулаторії у 2018 році профінансує Світовий банк. Єдине, що зробили – це замінили підлогу в приміщенні медичної установи. Фельдшерсько-акушерські пункти функціонують у селах Острів’я, Кам’янка, Затишшя.

Щодо закладів культури, то в Кам’янці клуб закритий, а найбільше занепокоєння викликає клуб села Острів’я – аварійний і такий, що потребує капітального ремонту.

- Як в умовах оптимізації освіти функціонують школи сільської ради?

- В загальноосвітній школі І ступеня села Затишшя навчання тимчасово призупинено – учні початкової школи довозяться на навчання в село Мельники. Діти старшого шкільного віку навчаються в ЗОШ І-ІІІ ступенів села Піща. В Піщанській школі – частина приміщень аварійні, які підлягають знесенню. Лише одне приміщення придатне для навчання, але місця в ньому не вистачає для всіх учнів. Тому ми плануємо добудову цього навчального закладу. На даний час ми вирішили усі проблеми, які були перешкодою в виготовленні проекту добудови – адже школа розташована в прибережній смузі озера Велике Піщанське. Зараз тривають роботи з виготовлення відповідного проекту, після чого, надіюся, розпочнуться будівельні роботи. В свою чергу, місце розташування (близькість до озера) школи не дозволяє побудувати в ній внутрішні туалети, тому вбиральні передбачать вже в новій школі.

- Як ви оцінюєте процес децентралізації, зокрема створення об’єднаних територіальних громад?

- Нам надходила пропозиція приєднатися до Шацької ОТГ, проте на сходах селян її ніхто не підтримав. Люди бояться змін, кажуть, що по кожну довідку потрібно буде їхати до Шацька. Аргументують свою відмову і тим, що нібито всі гроші забиратиме центр громади – селище Шацьк, а село нічого не матиме. Хоча я не раз їм пояснював, що в селі буде староста, можливо, і діловод – жодного дискомфорту селяни не відчують. Ми просто не виживемо самі. Сутужно буде і в об’єднанні Піща-Ростань-Пулемець, яке нам раніше пропонували. Вважаю, що найбільш оптимальний варіант – єдина Шацька громада в межах теперішнього Шацького району.

- Чи є взаєморозуміння з молодими керівниками району?

- Так, у нас гарні відносини з Сергієм Карпуком, головою Шацької районної ради. Він часто буває на території сільської ради, зокрема і під час виїзних прийомів, знає не тільки про проблеми всієї ради, а й її мешканців зокрема. Багато людських проблем вирішуються одразу, навіть у телефонному режимі. Також в його особі відчуваю велику підтримку у розв’язанні більш глобальних питань сільської ради, таких, для прикладу, як вуличне освітлення і дороги. Василь Голядинець працює на посаді голови районної держадміністрації недовго. Впевнений, що і з ним знайдемо спільну мову. Адже в нас усіх одна мета – праця заради людей.

Мирослава Цюп’ях

 Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%