Реформи

Реформи

Формування госпітальних округів та ОТГ

Про створення об’єднаних територіальних громад у Любешівському районі та порядок формування в області госпітальних округів обговорили на нараді при голові райдержадміністрації, яка відбулася за участі селищного, сільських голів, окремих керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Про це повідомляє відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та інформаційних технологій апарату районної державної адміністрації.

Слід зазначити, що питання про об’єднання територіальних громад в районі просувається дуже повільно. Як зазначила начальник відділу інвестицій та інфраструктури райдержадміністрації Полікарчик Наталія Миколаївна, райдержадміністрацією були подані пропозиції по формуванню спроможних територіальних громад на базі Любешівського району 2-х спроможних громад із центрами у Ветлах та Любешові, які були включені у Перспективний план формування територій громад - рішення облради №35/10 від 25.06.2015р. Навколо питання щодо формування громади з центром у с.Ветли виникли гострі дискусії щодо того, хто має бути центром – Велика Глуша чи все ж Ветли? Громади Дольської, Хоцунської, Люб’язівської, Цирської сільських рад мали бажання утворити свою територіальну громаду з центром в с.Люб’язь, проте після експертизи поданих матеріалів щодо спроможності самостійного існування даної територіальної громади, офіс реформ у Волинській області надав негативний висновок.

На даний час ситуація щодо утворення об’єднаних громад району дещо змінилась. Сільські ради: Зарудчівська, Бихівська, Березичівська, Великокурінська, Деревківська, Судченська, Залаззівська, Любешівськоволянська, Седлищенська, Гірківська, Бірківська, Цирська, Хоцуньська виявили бажання об’єднатись і Любешівською селищною радою, яка в свою чергу надала згоду про об’єднання з даними громадами і прийняла відповідні рішення. Для решти сільських громад, які ще не прийняли рішення щодо об’єднання, слід звернути увагу на особливі моменти формування територіальних громад та вибору їх адміністративних центрів, які є в Законі України «Про добровільне об‘єднання територіальних громад» та в «Методиці формування спроможних територіальних громад».

Що ж стосується госпітальних округів, то головний лікар Любешівської ЦРЛ Богдан Іванів доповів, що за інформацією начальника УОЗ І.С. Ващенюка в області заплановано створити 3 госпітальних округи – Луцький, Нововолинський та Ковельський з центрами у відповідних містах. До складу останнього увійдуть 8 районів: Ковельський, Турійський, Шацький, Любомльський, Старовижівський, Ратнівський, Камінь-Каширський та Любешівський з населенням загальною чисельністю 375 644чол. Любешівській ЦРЛ визначено статус лікарні інтенсивного лікуванні І рівня, яка, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 30.11.2016р. №932 повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 120 тис. осіб, оскільки значна частина території Любешівського району перебуває за межами зони 60-хвилинної доступності до найближчої багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування у м. Камінь-Каширський. З врахуванням цього перед керівництвом та колективом Любешівської ЦРЛ постає завдання – мобілізація всіх ресурсів для максимального підвищення рівня роботи і якості надання медичної допомоги. У цьому плані особливо актуальне підвищення кваліфікації лікарів, як планове, так і, в першу чергу, продиктоване виробничими потребами. Також необхідно, провести оптимізацію штатного розпису, зокрема ввести ще одну посаду акушер-гінеколога, посаду лікара-фізіотерапевта (в перспективі – лікара-реабілітолога), лікара-терапевта. В той же час забезпеченість штатними посадами по Любешівському районі станом на 01.01.2016р. – 97,08 на 10 тис. населення найнижча серед районів області (обл. – 125,1). Також потребує подальшого покращення матеріально-технічна база центральної районної лікарні: необхідно придбати новий пересувний рентгенапарат, цифровий флюорограф, лазерний коагулятор, лабораторне обладнання, фетальний монітор, провести капітальний ремонт корпусу інфекційного відділення, автоклавної, поточні ремонти палати для новонароджених, операційної, гінекологічного і терапевтичного відділень.

Ще одне питання, яке розглядалось на нараді – це «Про стан сплати податків до місцевого бюджету за підсумками 2016 року та шляхи наповнення у 2017 році. Про зміни в податковому законодавстві», по якому інформував начальник Любешівського відділення державної фіскальної служби України Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Волинській області Любеля Андрій Ярославович. Як зауважив доповідач, за 2016 рік збір платежів (в частині, що адмініструються органами ДФС) порівняно з минулорічним періодом збільшився майже на 48% і склав 52,4 млн. грн. Доходи загального фонду державного бюджету зросли на 63% до 2015 р. і становлять 19,7 млн.грн. Доходи місцевих бюджетів зросли проти минулого року на 39% і склали 32,7 млн.грн. Бюджетні призначення за 2016 виконані на 132%, понад план до бюджету надійшло 6,9 млн грн.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%