Чи можна торгувати з окупантами і вбивцями?

Чи можна торгувати з окупантами і вбивцями? Волинь першою прибула на підмогу тим, хто блокує рух залізничних ешелонів на тимчасово окуповані території ОРДО-ОРЛО


«Ми будемо цю блокаду розширювати», – 28 січня ц. р. заявив в ефірі каналу "112 Україна" співорганізатор блокади залізниці в Луганській області, другий командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногородський.

На уточнююче питання, чи йде мова про всю лінію розмежування, він сказав, що «мова йде про всю лінію кордону з країною-агресором».

«На заблокованій гілці стоїть тепловоз з вагонами. Там стоїть наш намет. Близько 20 осіб, які змінюються через кожні 8 годин. Зараз підтягуються люди з інших областей. Першими приїхали хлопці з Волині, зараз підтягуються хлопці з Запоріжжя, з Київської області», – цитує співрозмовника «Українська правда».

За словами Анатолія Виногородського, Луганська область з'єднана з окупованими територіями двома гілками залізниці, одну з яких було перекрито блокадою.

«За документами, які ми отримали на перегоні тієї гілки, яку ми закрили, ми побачили, що через цю гілку проходило на добу від 7 до 12 ешелонів, в яких було від 50 до 65 вагонів», –повідомив співорганізатор блокади.

Відповідаючи на питання, чи була якась реакція на блокаду з боку правоохоронних органів Луганщини, Виногородський сказав:

«У нас в Луганській області дуже хороші стосунки з правоохоронними органами».

Як повідомлялося, залізницю на Луганщині було заблоковано 25 січня. Цього ж дня голова СБУ, генерал армії Василь Грицак різко засудив такі дії і заявив, що організаторам та учасникам доведеться відповідати за чинним законодавства.

Натомість один із піонерів акції протесту, народний депутат Володимир Парасюк в розмові з журналістами «112-го» сказав, що особисто перевірив деякі документи на вантажі. Виявилося, що цілі ешелони з лісом-кругляком їдуть на окуповані території ОРДО-ОРЛО з... Західної України. Потім наш ліс переоформлюють як російський, і далі вже Москва продає за кордон вкрадений у Західній Україні ліс-кругляк.

Він також заявив, що акцію протесту проводять ветерани АТо і добровольці. Вони відчувають повну підтримку з боку діючих військовослужбовців української армії на Луганщини і Донеччині.

«Українська правда» нагадує, що  поліція відкрила кримінальне провадження через блокування залізниці між станціями Світланове та Шипілове у Луганській обл.. людьми у камуфляжному одязі, серед яких є народні депутати, за ч.1 ст. 279 Кримінального кодексу.

Це стаття про блокування транспортних комунікацій, яке порушує роботу транспорту, створює небезпеку для життя людей чи призводить до інших тяжких наслідків. Такі дії карають штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3 років.

А що блокада вже почала дошкуляти російським окупантам та їхнім місцевим колабораціоністам, то це підтверджує сьогоднішня подія.

«Блокування вантажного залізничного сполучення на Донбасі може привести до економічної катастрофи не тільки у самопроголошеній «Луганській Народній Республіці», а й в Луганській області. Про це заявив на брифінгу так званий представник «оборонного відомства ЛНР» Андрій Марочко», – передає УНН із посиланням на московське РИА «Новости»:

«Дії цих «горе-вояк» можуть привести до економічної катастрофи не тільки в «ЛНР», а й решти Луганській області, на території якої розташовуються електростанції, робота яких залежить від поставок вугілля з «республіки», – заявив військовий злочинець, який тимчасово перебуває на волі в м. Луганськ.

На його думку, цей факт також в черговий раз підтверджує «нездатність київського уряду контролювати націоналістичні збройні формування, які воюють на Донбасі на стороні України».

Ця істерія показує, що в цілому незаконне блокування залізниці, де пересуваються незаконні ешелони з незаконними товарами, вже дало перші вагомі результати. «ОРДО-ОРЛО» почала втрачати колосальні прибутки, «чорна каса» почала зменшуватися і в Києві, тому продовження цієї історії обіцяє бути дуже гострим та непередбачуваним.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото РИА «Новости»: так блокують рух потягів на окуповану частину Донбасу.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%