Самари на Гунчику не зупиняться!

Самари на Гунчику не зупиняться! Втомившись від бездіяльності районної влади та не знайшовши навіть натяків на розуміння після зустрічі з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком, громада с. Самари Ратнівського р-ну продовжує боротьбу за свою дільничну лікарню новими законними методами.


29 січня ц. р. о 12.00 заплановано провести загальні збори селян с. Самари та з навколишніх хуторів, де люди вирішать, що робити далі.

«Однозначно ми не дамо закрити наші лікарню, перетворивши її на 2 кабінетики, де працюватиме одна чи дві особи, – сказав активіст Петро Шинкарук , який на чолі самарської делегації 3 січня ц. р. побував у Луцьку і після майже 4 годин очікування під дверима таки потрапив на прийом до Володимира Гунчика, якого охороняла Нацгвардія і кілька його підлеглих.

Губернатор, як інформували «Волинські новини», запевнив людей, « що Самарська дільнична лікарня не може фінансуватися з району, бо вона на місцевому балансі й не має медичної ліцензії». Також голова облдержадміністрації пообіцяв звернутися до районних депутатів, аби ті виділили кошти з районної казни та скерували їх у сільраду, а та, своєю чергою, щоб направила фінансування на медичний комплекс.

Але насправді влада діяла зовсім по-іншому. Як повідомив уже згадуваний Петро Шинкарук, кілька днів тому громада дізналася, що от-от лікарню остаточно та безповоротно закриють, а тому в останній момент зуміла зупинити голову райдержадміністрації Адама Харламповича та його підручних.

29 січня люди збираються знову, щоб виробити план подальших дій, адже владі ні в райцентрі, ні в Луцьку вже не вірять. Викликає багато питань і поведінка депутата облради від «Батьківщини», багаторічного головного лікаря Ратнівської ЦРЛ Михайла Бегаля, від якого виборці ніякої допомоги в справі захисту лікарні в с. Самари не відчувають.

Крім усіх інших версій щодо істинних причин багаторічного блокування видачі ліцензії цьому закладу охорони здоровя та спроби припинити його діяльність раз і назавжди поінформовані джерела називають і таку: насправді хтось «поклав око» на двоповерхову і комфортну споруду лікарні, збудовану в 1986 р., а також на територію мед закладу з великим садом. Якщо врахувати, що в радянські часи біля місцевого цілющого озера навіть санаторій планували збудувати, то після ліквідації лікарні цей комплекс хтось із бізнесменів цілком може використати для реалізації того проекту. Тим паче, що балансову вартість споруди звели до 260 тис. грн., сміхотворної суми, тоді як ділянка під забудову тут ціниться до 10 тис. доларів США...

Найближчим часом стане відомо, як події розвиватимуться далі. Бо дуже б не хотілося б, аби неадекватність влади та її повна відірваність від інтересів простих людей призвела до радикальних дій.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Волинських новин»: лікарня, за яку в с. Самари воюють на рівні району, області і продовжать, імовірно, в Києві.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%