Як і 100 років тому...

Як і 100 років тому...

Подвиг української молоді у битві під Крутами 29 січня 1918 р. увійшов в історію як приклад волелюбності та незламності українського народу. Саме тому по всій Україні відбуваються урочисті заходи. Покладання квітів та мітинги-реквієми відбудуться і на Волині.


А тим часом Президент України Петро Порошенко з нагоди Дня пам'яті героїв Крут на сайті глави держави оприлюднив звернення.

Він зауважив, що саме жертовність молоді у ті часи дозволила владі УНР підписати мирний договір з Німеччиною після Першої світової війни, що фактично означало визнання Незалежності тогочасної України. Російські більшовики ж стали окупантами території української суверенної держави.

«Нині, як і майже 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, Росія розв'язала війну і заперечує свою агресію, намагаючись поширити у світі міф про внутрішній конфлікт в нашій державі», – акцентувала на паралелі Петра Порошенка газета «Дзеркало тижня».

Він також вшанував сучасних українських військових, які загинули, захищаючи нашу країну від російської агресії. І подякував Збройним Силам, Національній гвардії, Службам безпеки, Державній прикордонній службі, Національній поліції за службу.

Слід нагадати: 29 січня 1918 р. на залізничній станції Крути в Чернігівській обл., під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в бій із 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську народну республіку. Всі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені. Бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.

«Ми обов’язково переможемо! Слава Україні! Слава її Героям!», – так закінчив цьогорічне звернення Петро Порошенко.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото УНІАН: монумент на честь Героїв Крут.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 4.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 4.2%
Банкет під час чуми (16) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 4.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (4) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%