Добрі справи юннатів

Добрі справи юннатів

Ратнівські рейнджери-лісівники вболівають за природу рідного краю

Василь Сухомлинський сказав: «Природа стає могутнім джерелом виховання лише тоді, коли людина пізнає її, проникає думкою у її зв’язки».

Виховувати любов до природи рідного краю, формувати екологічну культуру школярів, залучати дітей до практичної діяльності – одне із завдань нашої школи.

Активну природоохоронну роботу ми проводимо на заняттях учнівського лісництва, гуртка «Юні охоронці природи» та клубу «Юні лісові рейнджери».

Основними напрямками природоохоронної роботи є агітаційно-просвітницька, практична, інформаційно-методична, науково-дослідницька діяльність, участь у різноманітних конкурсах, акціях, операціях та співпраця з Волинським обласним еколого- натуралістичним центром та ДП «Ратнівське ЛМГ».

Спілкування людини з природою, задоволення від результатів своєї праці повертає людині її природне призначення – творити добро і жити в гармонії з природою. Саме тому природолюби нашої школи вирішили створити куточок живої природи.

Ми є активними учасниками багатьох акцій, зокрема, «Посади дерево», «Допоможемо тваринам взимку», «Годівничка», «Збережемо планету чистою», «Замість ялинки зимовий букет», «День довкілля». Учні нашої школи з особливим задоволенням багато років поспіль беруть участь у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», конкурсах малюнків і творів  «Людина і ліс».

Багато робити виконують юні лісівники нашої школи: виготовляють гербарії, збирають лікарські рослини, допомагають працівникам лісового господарства, підгодовують птахів та звірів, проводять цікаві зустрічі та свята. Нашою гордістю є колекція насіння та зрізів дерев, виготовлених своїми руками.

Цікаво проходять зустрічі із працівниками лісу. Наші наставники охоче знайомлять нас із нововведеннями у лісівничій галузі.

Не менш важлива увага приділяється дослідницькій роботі. Вихованцями нашого лісництва підготовлено такі науково-дослідні роботи: «Еколого-епідеміологічна характеристика іксодових кліщів Ратнівського р-ну (на прикладі урочища Смольна), «Амброзія – наш зелений ворог», «Ландшафтний сад – від ідеї до втілення»

У жовтні минулого року ЗОШ №2 смт Ратне ім. Миколи Заліпи брала участь у конкурсі зі створення організації системної діяльності на базі благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується Міжнародною програмою Лісової служби США і отримала перемогу серед усіх учасників із Волинської області.

З 27 по 29 жовтня уже відбулась перша триденна організаційна зустріч-тренінг за участі п'яти шкіл із різних областей України на базі відпочинку «Шиповець» Перечинського р-ну Закарпатської обл. Ми брали участь у тренінгах, їздили на екскурсії, планували майбутню діяльність своїх клубів, відпочивали.

На сьогодні в нашій школі уже активно працює клуб «Юні лісові рейнджери», його відвідує більше тридцяти дітей. На заняттях проводимо ігри, тренінги, їздимо на екскурсії, проводимо цікаві акції та свята, виготовили свої значки, дали клятву юних лісових рейнджерів. Одним словом із великим задоволенням відвідуємо заняття, дізнаємось багато цікавого про ліс і стараємось допомогти його мешканцям.

Учні нашої школи є активними учасниками та призерами екологічних олімпіад, агітбригад, конкурсів, обласних та Всеукраїнських зльотів учнівських лісництв.

Але на досягнутому ми не збираємось зупинятися! У нас ще багате справ. Долучившись до роботи учнівських лісництв, деякі діти знайшли собі справу до душі. Можливо, вона стане справою усього їхнього життя!

Марта Остапчук,

вихованка учнівського лісництва ЗОШ №2 смт Ратне.

На фото Сергія Цюриця: Марта Остапчук з керівником учнівського лісництва Людмила Філіпчук.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%