Вивести з «тіні» благодійні внески!

Вивести з «тіні» благодійні внески!

Депутати Луцької міської ради від фракції політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» хочуть, аби люди, які сплачують в лікувальних закладах міста благодійні внески, перераховували їх на банківський рахунок. Це дозволить прозоро контролювати всі кошти та їх використання.


Про це стало відомо під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.

На комісії розглядали питання щодо роботи лікарняних кас. Загалом в області функціонує 8 таких благодійних організацій. Так, керівник однієї із таких благодійних установ – «Муніципальної лікарняної каси» Федір Кошель повідомив, що в 2015 році організація залучила 11,8 мільйона гривень, а в 2016 – 14,3 мільйона. Запевняє, що всі кошти використовуються тільки по потребі і на найнеобхідніше для лікувальних закладів та пацієнтів. Мовляв, гроші йдуть на витратні матеріали та обладнання у лікарнях, медикаменти та нецільову фінансову допомогу тим, хто потребує дороговартісного лікування. Крім того, частина грошей (менше 10% від усіх надходжень) використовується на оплату роботи працівників благодійної організації.

«Всі звіти про купівлю обладнання та витрату коштів є на сайті організації», –переконує Федір Кошель.

Член комісії, депутат від фракції «УКРОП» Тетяна Янчук розповідає: від лучан надходить дуже багато скарг на те, що благодійні внески, які люди сплачують, пропадають невідомо куди.

«Щоб не було таких питань, вся готівка має бути виведена з комунальних закладів, щоб це було як за кордоном. Звісно, що найкращим варіантом є медичне страхування, проте поки її в Україні немає, то потрібно розробити систему безготівкового перерахунку за медичні послуги. До прикладу, після лікування, пацієнту може бути виписаний рахунок, який буде «списуватися» з пенсійної або зарплатної картки», –  каже Тетяна Янчук.

Депутат Луцькради від фракції «УКРОП» Олександр Кравченко переконаний, що благодійні внески, які платять люди у такі каси, потрібно облікувати через безготівкові рахунки.

«Чомусь у тролейбусах і автобусах ми хочемо передбачити встановлення електронних засобів, які будуть обліковувати перевезення пасажирів, а в лікарні, де встановлені і банкомати і термінали, робиться супротив. Готівка – це тіньова бухгалтерія. Якщо хочемо уникнути цього і зробити всі розрахунки прозорими, повинні переходити в сферу електронних грошей», – каже Олександр Кравченко.

«Не стільки проблема у роботі цих благодійних організацій, як питання до прозорості використання коштів. Питання зникнуть, якщо благодійна допомога буде називатися платою за лікування, оскільки вона цим і є. І найголовніше: повинна бути повна ліквідація готівкового обігу – основне джерело всіх підозр», - цитує депутата-укропівця Бориса Смаля прес-служба УКРОПу.

Депутати-укропівці кажуть, що детальніше вивчатимуть це питання і запропонують свій механізм конструктивної співпраці між лікарнею та пацієнтом.

Нагадаємо: «Волинська газета" надрукувала на тему махінацій у роботі лікарняних кас серію публікацій, де зробила цю проблему публічною.

Наш кор.

На фото прес-служби облорганізації УКРОПу: депутати радяться, як зробити роботу лікарняних кас прозорою.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%