У рідній землі

У рідній землі


У столичному Володимирському соборі УПЦ Київського патріархату відбулося богослужіння, пов’язане з перепохованням відомого українського письменника Олександра Олеся. Вшанувати пам’ять  поета прийшло близько тисячі осіб. 
На початку молебню Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зазначив, що хоча Олесь жив і помер за межами України, він любив Батьківщину і свою любов втілював в поезії.
Разом із усіма за упокій душі українського поета і його дружини Віри молилися Президент України Петро Порошенко та його дружина.
Українського поета перепоховали на Лук’янівському кладовищі. Там відбулося громадське прощання з поетом і його дружиною. 
Нагадаємо, 3 січня ц. р. у Чехії розгорівся скандал щодо могили українського письменника Олександра Олеся, тлінні рештки якого разом із прахом дружини вирішили примусово ексгумувати. 
Після втручання українських дипломатів останки письменника та його дружини було переміщено до депозитарію кладовища. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман узяв справу гідного перепоховання родини видатних українців на особистий контроль і виділив для цього бюджетні кошти. Власне, про це «Волинська газета» писала в статті «Розрита могила», опублікованій 12 січня ц. р.
Місце для могили Олесів на Лук’янівському кладовищі вибрано з таким урахуванням, що там планується створити Алею почесних поховань для видатних діячів військово-політичної еміграції, вчених, діячів культури.
День 29 січня вибрали для перепоховання теж не випадково. Напередодні міністр культури України Євген Нищук повідомив «Інтерфаксу», що це буде символічна дата: «Саме 29 січня, в день пам’яті героїв Крут…»
Київський журналіст і поет Микола Цивірко напередодні, 27 січня, коли тіло подружжя привезли до України, відгукнувся на цю поетову «зустріч із Батьківщиною» віршем «До перепоховання праху Олеся на Лук’янівському цвинтарі»:

Не зовсім зрозумів я Прагу.
Затісно їй з Олесем стало?
А втім, хіба Поет 
не прагнувторкнутись рідного причалу?

Із неокласика Зерова
зустрітись щирою душею,
що, тіла не знайшовши схову,
із сином ділить тут оселю?

А Ольжича, Теліги душі?
О, ні! Тут буде не самотньо!
І, може, спокій він порушитьу душах 
цвинтарно-дрімотних?
Живих! Яких із хробаками
колись порівнював у вірші:
їдці штовхалися боками –
хто шмат Вкраїни вхопить більший...

...Хоч так – в подобі трун і капсул –
твій цвіт, Вітчизно, хай вертає...
І може, врешті, 
скине капцітой, чия хата завше скраю.

У розмові телефоном він сказав, що набагато більше киян хотіло би провести прах Олександра Олеся та його дружини Віри до останнього місця спочинку, та надзвичайні заходи безпеки, спричинені участю у перепохованні Президента України, змусили шанувальників творчості великого українця чекати слушного моменту. Вони прийдуть до могил уже в найближчі дні. 
За матеріалами інтернет-видань та власних джерел
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото прес-служби глави держави: Петро і Марина Порошенки на церемонії відспівування Олександра і Віри Олесів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%