Вшанували 110 тисяч убитих…

Вшанували 110 тисяч убитих…

27 січня 2017 р. відзначено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Волинь, де під час нацистської окупації гітлерівці розстріляли і замордували понад 110 тис. євреїв, гідно вшанувала жертв «коричневої чуми».
З ініціативи Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму в урочищі Причищизна неподалік Луцька відбулися жалобні заходи. Колись це були землі Луцького р-ну, але обласний центр розбудовувався, і після спорудження цукрового заводу біля с. Гнідава це урочище потрапило фактично в міську смугу. Довгі роки про факт розстрілу в 1942 р. гітлерівськими карателями тисяч громадян єврейської національності влада замовчувала, і лише після серії публікацій у молодіжній газеті журналістки Валентини Сидько з цієї теми було знято табу.
Виконавчий директор громади Сергій Швардовський 27 січня ц. р. біля місця масового поховання прочитав молитву, вшановуючи жертв Голокосту, а потім члени єврейської громади та представники органів влади поклали до пам’ятника, де поховано майже 25 тис. людей, вінки та квіти. Серед інших схилили голови перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, заступник Луцького міського голови Андрій Киця і секретар міськради Юлія Вусенко.
Роман УСТИМЧУК.
На фото прес-служби луцької міськради: Сергій Швардовський зачитує молитву біля місця поховання жертв Голокосту.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%