Коли наливають не те…

Коли наливають не те…

«Полярний експрес» Ківерці-Львів: «свіжоморожені» пасажири і збитки на кожному рейсі?
Семигодинна передріздвяна поїздка до Львова запам’яталася надовго… Чому розрекламований рейкобус під впливом мінусової температури закляк на станції в с. Сенкевичівка Горохівського р-ну і з якого дива нещасні пасажири мусили потерпати від холоду кілька годин, чекаючи, коли «полярний експрес» затягнуть в «Український П’ємонт» допотопним локомотивом? 
Щоб знайти відповіді на ці запитання, «Волинська газета» спочатку звернулася до начальника Львівської залізниці Івана Груника, але він по-залізничному глухо промовчав. Тому довелося скеровувати запит до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна.
Нагадаємо, 6 січня ц. р. регіональний поїзд №811 сполученням «Ківерці-Львів», прямуючи до кінцевої станції, зупинився у с. Сенекевичівка, що на Горохівщині, та понад 2 години простояв в очікуванні локомотива з Луцька. В результаті тригодинна поїздка перетворилася на семигодинну. Крім того, останні 5 годин подорожі приміщення рейкобуса поступово перетворювалося на морозильну камеру, бо система обігріву вийшла з ладу...
Наш запит за дорученням міністерства розглянули в службі приміських пасажирських перевезень регіональної філії ПАТ «Укрзалізниця» «Львівська залізниця» та надіслали відповідь. 
Отже, у документі вказано: 
«Зупинка поїзда №811 була спричинена зупинкою дизельного двигуна рейкового автобуса 620М №004 через запарафінення палива в паливній системі під впливом значних мінусових температур навколишнього середовища».
В принципі, повідомили те, про що ми й так знали, а от чому виникла така ситуація, хоча про це саме «зниження температур» не говорив хіба що ледачий, залишається під грифом «Секретно».
Вдалося з’ясувати ось що. 10 січня по цьому інциденту було проведено оперативні «розборки» у виробничих структурних підрозділах «Моторвагонне депо Тернопіль» (саме там, за словами машиніста, залили літню солярку замість зимової) та «Рівненська дирекція залізничних перевезень». Навіть складено протоколи. 
«Враховуючи те що, причина зупинки поїзда не була зумовлена несправністю рухомого складу через його неякісний ремонт, а також зважаючи на відсутність порушень у діях локомотивної бригади, заходи щодо притягнення працівників залізниці до адміністративної та дисциплінарної відповідальності не приймалися», – значиться  у відповіді залізничного відомства. 
Після проведення ревізії паливної системи рейковий автобус був введений в експлуатацію буквально наступного дня і знову заступив на службу.
За словами начальника служби приміських пасажирських перевезень Сергія Перерви, не зважаючи на «збитковість приміських перевезень», вживаються всі заходи до забезпечення дотримання графіку руху вказаного поїзда. 

Хто їздить цим видом транспорту, може підтримати автора цих рядків та одну з жертв «полярного експреса» у тому, що назвати рейкобус збитковим «язик не повертається». По-перше, він завжди наповнений, а, по-друге, ціна квитків не така вже й маленька.
«Укрзалізниця» пообіцяла «з метою недопущення подібних випадків в подальшому прийняти рішення про введення до експлуатаційного парку в лютому поточного року ще одного рейкового автобуса для почергового курсування».
На наше питання, чому про цю подію не було оприлюднено жодної інформації прес-службою «Укрзалізниці», відповіді не дали, але виправили помилку «прокладок» між відомством та суспільством:
«Приносимо свої вибачення всім пасажирам, які скористалися 06.01.17 поїздом №811, за незручності, яких вони зазнали при користуванні послугами залізничного транспорту». 
Як буде далі – покаже час, бо рейкобуси не можуть нагадувати «морозильні камери», котрі періодично курсують Україною і перетворюють людей на свіжозаморожений пасажирів.
Ольга КОНОНЧУК.
На фото автора: рейкобус зі Львова знову прибув на перон; луцький залізничний вокзал, звідки пасажири поїхали... замерати в Сенкевичівці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%