«Допоможи птахам перезимувати»

«Допоможи птахам перезимувати»

Яка прекрасна наша українська земля! У будь-яку пору року вона чарує око то барвами літа, осені, то казковою красою зими або буйним цвітінням весни. Але найгарніший куточок у природі залишається мертвим, якщо його не оживляють птахи. Чи задумувалися ми, люди,  як братам нашим меншим живеться взимку? 
За своїми повсякденними клопотами часто навіть не помічаємо труднощів, із якими стикаються в зимову пору пернаті друзі.
Хоча останні зимові дні добігають кінця, проте птахам у цей період надзвичайно складно знайти харчі. Ми, вихованці шкільного лісництва, щороку приходимо на допомогу зимуючим птахам. У цю пору в нашому НВК м. Любешова проводиться акція «Допоможи птахам перезимувати», метою проведення якої є розширення і закріплення знань учнів про птахів, про їхню поведінку і спосіб життя, роль і місце у природі, значення у житті людини; розвиток допитливості, спостережливості, інтересу до пташиного світу. 
Годівнички є справжнім подарунком для пернатих. Виготовлення домівок для крилатих друзів супроводжується цікавою розповіддю нашого керівника Людмили Шептур про «зимове меню» та проблеми виживання птахів в холодну пору року. Особливу увагу Людмила Степанівна звертає на своєчасне облаштування годівниць та організацію регулярної підгодівлі. 
Ми, члени шкільного лісництва, закликаємо всіх небайдужих приєднатися до акції «Допоможи птахам перезимувати». Підключивши творчу уяву, ви можете зробити годівничку з будь-яких підручних матеріалів та засобів, але необхідна умова для кожної з таких конструкцій – міцність. Важливо також, щоби годівниця була захищена від вітру та снігу, тобто мала якийсь дах. Хлібні крихти, насіння, трохи пшона, зерен, крихітні шматочки сала, – і пташки вже не загинуть. Знадобиться лише трохи вільного часу і найпростіші матеріали. Їх можна виготовляти з найрізноманітніших матеріалів: використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити з дерева. Головне пам’ятати, щоб пташкам було зручно. 
Потрібно дуже уважно піклуватися про птахів, щоб не нашкодити їм від надмірної турботи та уваги, і робити це треба не тільки під час проведення акції. 
Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими! 
Поспішайте творити добро!
Віра ОЛАСЮК,
інженер лісових культур ДП «Любешівське ЛМГ.
На фото: біля годівнички.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (120) - 26.8%