Хто зупинить рейдерів?!

Хто зупинить рейдерів?!

Закликав правоохоронців припинити багатомісячну бездіяльність та покарати рейдерів, які з допомогою державних реєстраторів відбирають у законослухняних сільгоспвиробників землю депутат облради Валерій Діброва.
Цю проблему «Волинська газета» піднімала неодноразово. Як і про те, що місцеві кримінальні латифундисти усіма способами виживали закордонного інвестора, доходило й до фізичної розправи…
Мало того: ще в вересні минулого року в редакцію звернулася директор сільгосппідприємства «Кріс-Віт Україна» Вікторія Конінгс щодо незаконного відчуження орендованих сільгоспугідь на території Одерадівської сільради Луцького р-ну. 
Згодом, на засіданні профільної комісії Громадської ради при облдержадміністрації, жінка повідомила, що «ситуація перебуває в підвішеному стані», всупереч тому, що їхнє з чоловіком-бельгійцем підприємство має зареєстровані в органах юстиції та Державного земельного кадастру договори оренди сільськогосподарських паїв терміном до 2020 р., але ті ж самі власники паїв за потуранням місцевої влади уклали з конкурентами нові договори, які були… успішно зареєстровані в органах Державної реєстраційної служби. 
То чому ж Луцька місцева прокуратура вже понад 2 роки ніяк не може дати ради зі справами, порушеними щодо порушників із підприємства «Баїв-Україна»? Невже все пояснюється впливовістю колишнього регіонала, який раніше керував «столичним районом», а зараз сховався під рятівну парасольку агробізнесу, не забувши своїх кримінальних звичок, за які був звільнений навіть із правоохоронних органів?
Тому результат цього броунівського руху  – відсутність результату. А щоб паралізувати будь-який прогрес у цій справі, супротивна сторона затіяла зустрічні позови. Цілком, можливо, взяла на озброєння і якісь інші методи, бо не випадково ж правоохоронці лише імітують розслідування кількох порушених справ, державні реєстратори на поспішають виправити власні помилки (чи злочини!), влада зайняла позицію стороннього спостерігача… 
З цих причин Валерій Діброва і підняв цю тему прямо на сесійному засіданні.
«Чому досі не скеровані до суду кримінальні провадження? – прямо запитав у присутніх у залі силовиків. – Чому в області процвітає безкарне рейдерське захоплення земель, яке набрало таких масштабів, коли будь-який законослухняний сільгоспвиробник може вранці прокинутися і, як бельгійський фермер, залишитися без землі?».
Тому закликав нарешті скерувати кримінальні провадження на розгляд служителів Феміди, а «цей так званий державний реєстратор повинен знаходитися «в местах, не столь отдальонных».
Варто зауважити, що Валерій Григорович, крім того, що обраний депутатом нинішньої облради, має досвід роботи і в Верховній Раді України.
Він – багаторічний керівник успішного ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського р-ну, а також – один із фундаторів «Самоврядної першої аграрної спілки» (СПАС), яка згуртувала найбільших і найвпливовіших агровиробників області. Тому голос Валерія Діброви – це й позиція представників пріоритетної для Волині галузі, які неможливо ігнорувати.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: Валерій Діброва закликає правоохоронців покарати земельних рейдерів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%