Рейнджери-лісівники

Рейнджери-лісівники

У нашій школі діють учнівське лісництво, гурток «Юні охоронці природи» та клуб «Юні лісові рейнджери».
Їх учасники ведуть активну агітаційно-просвітницьку, практичну, інформаційно-методичну, науково-дослідницьку природоохоронну діяльність, беруть участь у різноманітних конкурсах, акціях, операціях, співпрацюють із Волинським обласним еколого- натуралістичним центром та ДП «Ратнівське ЛМГ».
Спілкування людини з природою, задоволення від результатів своєї праці повертає людині її природне призначення – творити добро і жити в гармонії з природою. Саме тому природолюби нашої школи вирішили створити куточок живої природи.
Ми є активними учасниками багатьох акцій, зокрема, «Посади дерево», «Допоможемо тваринам взимку», «Годівничка», «Збережемо планету чистою», «Замість ялинки зимовий букет», «День довкілля». З особливим задоволенням багато років поспіль беремо участь у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», конкурсах малюнків і творів  «Людина і ліс».
Багато робити виконують юні лісівники: виготовляють гербарії, збирають лікарські рослини, допомагають працівникам лісового господарства, підгодовують птахів та звірів, проводять цікаві зустрічі та свята. Нашою гордістю є колекція насіння та зрізів дерев, виготовлених своїми руками.
Цікаво проходять і зустрічі з працівниками лісу. Наші наставники охоче знайомлять нас із нововведеннями у лісівничій галузі.
Велика увага приділяється дослідницькій роботі. Юні лісівники підготували науково-дослідні роботи «Еколого-епідеміологічна характеристика іксодових кліщів Ратнівського р-ну (на прикладі урочища Смольна), «Амброзія – наш зелений ворог», «Ландшафтний сад – від ідеї до втілення».
У жовтні минулого року ЗОШ №2 смт Ратне ім. Миколи Заліпи брала участь у конкурсі зі створення організації системної діяльності на базі благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується Міжнародною програмою Лісової служби США, і отримала перемогу серед усіх учасників із Волинської обл.
З 27 по 29 жовтня уже відбулась перша триденна організаційна зустріч-тренінг за участі п’яти шкіл із різних областей України на базі відпочинку «Шиповець» Перечинського р-ну Закарпатської обл. Ми брали участь у тренінгах, їздили на екскурсії, планували майбутню діяльність своїх клубів, відпочивали.

Тож активно запрацював у школі і клуб «Юні лісові рейнджери». Зараз його відвідує більше тридцяти дітей, що беруть участь в іграх та тренінгах, їздять на екскурсії. А ще ми організовуємо цікаві акції та свята, виготовили свої значки, дали клятву юних лісових рейнджерів. 
Учні нашої школи є активними учасниками та призерами екологічних олімпіад, агітбригад, конкурсів, обласних та Всеукраїнських зльотів учнівських лісництв.
Та зупинятися на досягнутому ми не збираємось! У нас ще багате справ. Долучившись до роботи учнівських лісництв, деякі діти знайшли собі справу до душі. Можливо, вона стане справою усього їхнього життя!
Марта Остапчук,
вихованка учнівського лісництва ЗОШ №2 
смт Ратне.
На фото Сергія Цюриця: Марта Остапчук з керівником учнівського лісництва Людмилою Філіпчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%