Зберегли «Берегиню»

Зберегли «Берегиню»  Хтозна, що мало визначальне значення: щаслива цифра «сім», назва фестивалю «Берегиня» чи і те, й інше, але це неординарне дійство, котре три дні (із 27 по 29 вересня) вирувало у Луцьку, можна без перебільшення назвати найгучнішим та найколоритнішим.

– Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» – єдиний в Україні, котрий зумів зберегти власну концепцію, – зауважив напередодні дійства під час прес-конференції, що відбулася у стінах облдержадміністрації, народний артист України Василь Вовкун, котрий є головним режисером свята ось уже 5 років.
Так і сталося: все відбувалося згідно з обрядовістю. А було усього й багато: окрім пісень і танців, проводили зажинки, обжинки, весілля – основні події осені.
Особливо вражали гостей театралізовані постановки, виступи народних колективів та усілякі забави. Приємним сюрпризом стало те, що побачити все це можна було абсолютно безкоштовно (не беремо до уваги заходи, що відбувалися у стінах облмуздрамтеатру).
Тож і їхали до обласного центру Волині з усіх усюд. Ні, не тільки з різних регіонів держави, а з багатьох куточків світу: Росії, Молдови, Литви, Іспанії...
Правда, розваги були не звичайними, а тематичними. Цьогорічний фестиваль піднімав три основних теми: постать Тараса Шевченка, Голодомору 1932-1933 рр. та луцького з’їзду монархів 1429 р.
Хорошу організацію свята відмітив і голова облдержадміністрації Борис Клімчук. Про це він говорив під час оперативної наради у понеділок, зазначивши, що чимало людей отримають від нього листи зі словами щирої вдячності за змістовну участь у «Берегині».

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%