«Гостинці – для звірів»

«Гостинці – для звірів»

Ця природоохоронна традиція – їхати до братів наших менших із гостинцями – зародилася сім років тому. Її ініціатором стали міський центр туризму, спорту і краєзнавства та Волинський туристичний клуб «МИ». 
Цей рік не став виключенням. Керівник турклубу Руслана Мельник оголосила про збір гостинців. Тож у день виїзду біля Луцької ЗОШ №23 можна було спостерігати таку картину: малі і дорослі несли пакуночки із зерном, овочами, фруктами, сіллю, різними смаколиками. 
– Зима – найскрутніша пора для звірів, – зазначає головний організатор заходу. – Попри холод докучає і голод, адже їжі у цей час дуже мало. Тому брати наші менші змушені бігати у пошуках їжі по лісу, та невтомно шукати якийсь харч, щоб прогодувати себе та своє потомство. 
Звісно, їх підгодовують місцеві єгері. Тільки у ДП «МГ «Звірівське» лісові мешканці з’їдають до 100 тонн харчів. Середина зими, особливо лютий, – найважча пора для звірів. Адже нинішня зима є холодною та сніжною, тому тварини, на думку Руслани Григорівни,  потребують допомоги і гостинці, привезені небайдужими, урізноманітнять їх харчування.
І ось природолюби сідають в автобус і він вирушає до Звірівського лісу. Чимало його пасажирів, незважаючи на юний вік, їдуть до звірів далеко не вперше. Вони добре знають не тільки про повадки благородних і плямистих оленів, козуль і диких свиней, а й що вони їдять та чого найбільше потребують. 
На господарському подвір’ї ДП «МГ «Звірівське» на них вже чекають єгері. Усі розсідаються на сані із пахучим сіном і фурмани, погукуючи на гривастих, везуть їх до підгодівельних майданчиків.
Директор мисливського звірогосподарства Сергій Байцим каже, що цієї зими таких акцій було чималенько. Доброта юних природолюбів вражає дорослих. Та головне, вважає природоохоронець, щоб діти навчилися любити рідну природу.
У свою чергу Руслана Мельник та її однодумці акцентують, що необхідно робити розрядку від буденності, повертаючись обличчям до її величності Природи. Адже саме вона є невичерпним джерелом сил, здоров’я, енергії, які потрібні кожному. А ще задля збереження ЛЮДЯНОСТІ, морального, фізичного і духовного здоров’я.

Саме через велику любов до тварин організатори вже сьомий рік проводять цю промовисту акцію під назвою «Гостинці – для звірів», тим самим допомогаючи братам нашим меншим. 
– Що цього разу привезли для звірів? – цікавлюся у Руслани Григорівни.
– Кожен прихопив, що вважав за потрібне, – мовить вона. – Коли хлопці й дівчатка стали викладати свої гостинці, то навіть єгері здивувалися їх різноманіттю. Дітвора привезла з домівок золотисту кукурудзу, різноманітні крупи, буряк, капусту, моркву, сухий хліб, сіль. Навіть сало для синичок.
– Як жаль, що звірі не вміють куховарити! – пожалкував хтось. – А то б наварили каші, борщу та супу.
– А ми ж забули про цукор! – забідкалась котрась із дівчаток. – А що як звірі захочуть гарячого чаю?
– Ні, чаю звірі не п’ють!!! – мовила її подружка. – Вони люблять сіль. Хто привіз солоний сніг, гайда до солонців!
А потім ще й сінця наносили у годівнички. А попрацювавши, і самі їсти захотіли. Тож попрямували до рекреаційного майданчика, де єгері вже розпалювали ватру. Грілися біля вогнищ, пекли на роженцях сало та голосно обговорювали, чи подякують їм звірі за гостинці. А то як же? Малі оленятка та козулі навіть до газети написали, аби всім-всім дітям та їх батькам винесли подяку за чуйність і доброту.
Подібні зустрічі з учнівською та юнацькою молоддю для єгерів мисливського господарства вже стали традиційними. Добре знають вони в обличчя керівника туристичного клубу Руслану Мельник, яка з колегами навіть кінофільм про їх роботу відзняла. 
– Приємно, що у нас є такі талановиті організатори дозвілля, – каже єгер звірогосподарства Мирослав Захарусь. – Хто полюбить Природу в дитинстві, той не розлюбить її і в старості.
До Луцька поверталися усі щасливі та задоволені. У найближчі дні мають написати свої відгуки про те, як возили гостинчики лісовим звірам і птахам.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Руслани Мельник.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%