Наука - це практика

Наука - це практика

Понад 60 наукових делегацій із українських та зарубіжних ВНЗ у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки обговорили стратегію розвитку та обмін досвідом утілення новітніх технологій у науці та практиці.

Це – міжнародна науково-практична конференція «Науковий парк та інноваційна інфраструктура університету як основа розвитку освіти та науки».
Учасників та гостей науково-практичної конференції привітав перший заступник міністра освіти і науки України Євген Суліма. Він зачитав звернення від міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, привітав усіх із Днем працівника освіти та наголосив: «Створення єдиної потужної вітчизняної освітньо-наукової інфраструктури є вкрай важливим для розвитку економіки України, адже саме інноваційні розробки вчених, їх практичне втілення є її потужними рушіями».
«Вища школа – майданчик для інноваційного розвитку територій, стратегічного планування й втілення наукових досягнень та відкриттів у життя, – підкреслив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, особливий акцент зробивши на європейських прагненнях України, адже відкритість кордонів і ринків, яка стане можливою після підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом, дасть потужний поштовх до обміну інноваційними технологіями: – Рішення, прийняті Президентом України Віктором Януковичем й підтримані парламентом щодо євроінтеграційного курсу нашої держави передбачають вільний обмін товарів, послуг, людей. Для волинян це вже сьогоднішня реальність, адже в регіоні втілюється низка проектів у програмі транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна». Ми вже залучили 26 мільйонів євро на великі й малі програми, і на 2014-2021 роки у нас теж готуються документи. Наші волинські університети – активні учасники цих процесів: вони вже виграли чимало грантів. І працюють над новими».
Прес-служба облдержадміністрації також акцентує на необхідності поглиблення співпраці науки та бізнесу, про що також наголосив Борис Клімчук: «Такий тандем вищої школи з високотехнологічним виробництвом – це вимога часу, підвищення конкурентоспроможності країни, позиціонування її на світових ринках як держави сучасних інновацій. І особливо приємно, що на Волині ці процеси активно відбуваються. За останні три роки я констатую зміцнення реальних контактів нашого бізнесу з вузами краю, зокрема й щодо розробки та втілення інновацій».
Після урочистого відкриття, в якому взяли участь також народний депутат України (фракція «УДАР») Юрій Савчук і Луцький міський голова Микола Романюк, науковці обговорили низку наукових питань, провели дискусії щодо перспектив транскордонного співробітництва Волині, роботи із міжнародними організаціями, залучення грантів для розвитку інноваційної діяльності навчальних закладів. Кульмінацією конференції стало присвоєння директорові факультету менеджменту та економіки підприємництва Університету міста Павіа (Італія) П'єро Меллі звання почесного професора СНУ. Це стало відзнакою для італійського науковця за озвучену ним готовність долучитися до розбудови Ботанічного саду нашого університету, для чого будуть залучені кошти від Євросоюзу.
«Щоб досягнути успіху, необхідно лише дві умови, – пояснив секрет реалізації цієї ідеї П’єро Мелла. – Бажання досягати чогось конкретного і – друзі в Брюсселі».
Наш кор.
На фото Артура ОПЕЙДИ: професор П’єро Мелла; Ігор Коцан і Євген Суліма. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 5.6%
Банкет під час чуми (12) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 5.6%
Підстава для негайного звільнення чиновників (3) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%