Гунчика креатуру спіймали на хабарі!

Гунчика креатуру спіймали на хабарі! Спочатку губернатор «робив «торбу» Ігореві Торбі. Потім стала «торба» тому, кого він проштовхнув на посаду голови райдержадміністрації. Ось такі піруети з начальством, які закінчилися заявою Арсена Авакова про затримання на Волині хабарника!


На хабарі у 2 тис. доларів США 30 березня поліцією затримано голову Любомльської районної державної адміністрації Миколу Пархомука. Саме цю кандидатуру тривалий час домагався призначити голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, хоча народний депутат від округу, куди входить цей район – Ігор Гузь – пропонував зовсім іншу особу...

Агенція УНН із посиланням на персональну сторінку Міністра МВС України Арсена Авакова з цього приводу сповістила:

«Голова районної адміністрації Волинської області затриманий на хабарі... Кілька хвилин тому на хабарі в 2 тисячі доларів США його затримали оперативники Управління захисту економіки в Волинській області Нацполіціі спільно з обласною прокуратурою при процесуальному керівництві Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – написав Арсен Аваков.

За що ж намагався отримати гроші Микола Пархомук? За виділення 16 га землі в оренду терміном на 10 років. При цьому сума орендної плати зменшувалася в кілька разів, а площа виділялася за рахунок земель невитребуваних часток (паїв).

А ось за яких обставин відбулося затримання:

«Зустріч призначили в кафе. Напевно, голова Любомльської районної державної адміністрації Волинської області збирався відразу і відзначити збір «урожаю»... Але... завадили співробітники УЗЕ і прокуратури», – деталізував Арсен Аваков.

Він також додав, що правоохоронці перевіряють причетність «торговця землею» до інших аналогічних фактів корупційної діяльності.

Хто саме пообіцяв заплатити Миколі Пархомуку 2 тис. «зелених» за оренду 16 га землі, Арсен Борисович не повідомляє. Зрозуміло, правоохоронці нічого не скажуть і про те, хто в цьому ситому прикордонному районі «злив» інформацію про цю оборудку.

Нагадаємо: Миколу Пархомука було призначено на посаду рік тому – розпорядженням Президента України Петра Порошенка №64/2016-рп від 24 березня 2016 р. До цього Микола Олександрович був радником голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика та від його імені фактично керував виконавчою владою району. Цьому сприяла, вочевидь, приналежність Миколи Пархомука до партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», хоча впродовж багатьох років він очолював директор ТзОВ «Фірма Промінь» ЛТД у м. Любомлі.

Народний депутат України від Володимир-Волинського округу «19 Ігор Гузь, утім, намагався переконати голову облдержадміністрації призначити керівником виконавчої влади Любомльщини інші особу – Ігоря Торбу.

Та Володимир Петрович стояв на своєму... Тільки Микола Пархомук, і ніхто інший!

«Не вдалося призначити голів двох районних адміністрацій: в Любомльському і Ратнівському районах. Повірте, це вже (скажу, щоби нікого не образити) «цирк і клоуни». Де тільки міг, із ким тільки не говорив. І мені позиція Кабінету Міністрів у цьому питані незрозуміла. Вони могли протягом тривалого періоду часу відправити відповідь, що ці кандидатури їх не влаштовують. І ми би подали нові пропозиції. А то – «ні атвєта, ні привєта»», – 16 грудня 2015 р. процитував губернатора «Таблоїд Волині».

Прокурори кваліфікували дії голови райдержадміністрації за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища), за що передбачається позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, із конфіскацією майна.

«На цей час посадовця затримали в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Триває комплекс невідкладних слідчих і процесуальних дій, вирішуються питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу», – деталізувала прес-служба прокуратури області.

Можливо, вона займеться вже не тільки, хто провокував посадовця на отримання хабара, вручав нетрудові доходи, але й тим представником влади, який «пробивав» саме цю кандидатуру на столичному рівні?

А Ігоря Торбу, може, нарешті таки призначити головою Любомльської райдержадміністрації?

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Арсена АВАКОВА: оперативники затримують Миколу Пархомука.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%