Про Чорнобильську катастрофу говорять досі

Про Чорнобильську катастрофу говорять досі

Сьогодні, 31 березня, відбулася Громадська рада при Волинській облдержадміністріції. На зустріч ради прийшли небайдужі лучани, які проживають у «цукровому» районі нашого міста. Вони підняли питання смороду, що поширюється з території Гнідавського цукрового заводу. Проте неприємний запах спричиняє не це підприємство, а невідомі люди, які тут зливають відходи. Місцеві жителі скаржились, що через цей сморід прогулянка з дітьми стає неможливою, бо  у малечі починається алергія. Біля школи № 24 в групі продовженого дня згідно розкладу діти мають гуляти на вулиці, проте після таких прогулянок вони нарікають  на головний біль.

Жителі цього району  порівняли ситуацію смороду в Луцьку із проблемою вивезення львівського сміття. Також вони розповіли, що минулого року на перевізників-асенізаторів накладали штраф за незаконну діяльність, однак злив нечистот триває й досі.

На раді були винесені й інші питання, які стосувалися медицини та житла чорнобильців.

Завідувач відділу Департаменту соціального захисту населення Волинської  облдержадміністрації Людмила Нікітюк повідомила про неможливість забезпечити житлом всіх інвалідів Чорнобиля. Аби виконати цю Програму, з державного бюджету має бути виділено 876 мільйонів гривень, а для області – це величезна сума. На обліку в Департаменті соцзахисту стоїть 294 сім’ї інвалідів-чорнобильців та 29 дітей, які постраждали через аварію на Чорнобильській АЕС.  Проте останнє фінансування на житло для чорнобильців було ще в 2013 році, а сьогодні держава має житлову заборгованість не лише тим, хто стоїть на черзі, а й тим, хто самостійно купив та збудував житло.

Людмила Андріївна повідомила, що оздоровлення дітей, які проживають на території, що вважається зоною ризику Чорнобильської катастрофи, проблем немає. Адже цих дітей підтримують санаторії Трускавця та Моршина, а також наші «Пролісок» та «Лісова пісня».

Завідувач ценром радіаційного захисту громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи обласної клінічної лікарні Віра Марчук висунула проблему фінансування медицини. Окрім цього, медичні заклади зіткнулися з проблемою облаштування бази даних – це клопітка робота для кожного лікаря. Зараз до реєстру внесено 132 тисячі чорнобильців.

Голова Громадської ради при Волинській ОДА Олександр Волянюк зазначив, що всі порушені сьогодні питання будуть вивчатися детальніше з їх подальшою ліквідацією.

Іванна СОЛОМАНЧУК

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%