Посівна в Журавниках: господарі проти рейдерів

Посівна в Журавниках: господарі проти рейдерів 100 років тому с. Журавники Горохівського р-ну знаходилося на самісінькій меджі Волині та перебувало в складі Російської імперії. А далі була Львівщина, яка належала до Австро-угорщини. Історики стверджують, що в цих місцях навіть більшовицьку «Іскру» з того боку намагалися переправляти, щоб посіяти серед місцевого люду смуту. Як не дивно, і через століття з сусідніх територій намагаються знову перекинути на волинську Горохівщину іскру протистояння, яка здатна обернутися великою пожежею конфлікту, де першого програвшою стороною можуть стати наші селяни.


Саме тому дуже важливо, щоб на нашій землі господарювали наші добропорядні господарники. Вони й об’єдналися в Першу самоврядну аграрну спілку – СПАС, до якої й належить Євген Шелепіна і ще 12 найпотужніших виробників сільгосппродукції.

Тож весна не тільки кличе у поле, а й квапить хлібороба швидше вкинути у грунт добірне зерно, допоки він достатньо зволожений. Втратиш день, не добереш урожаю.

Це добре знає засновник ТОВ «Агросвіт Волинь» Євген Шелепіна, котрий прагне провести посівну у найстисліші строки при сприятливій погоді. Євген Євстахійович добре засвоїв народну мудрість: «Весняний день – рік годує».

На жаль, на заваді добрих намірів дбайливого господарника стають земельні гангстери. Вони підбурюють селян розривати укладені угоди з товариством та спонукають переметнутися до них, мовляв будете отримувати більше. Таку рейдерську тактику обрав, зокрема, керівник фірми «Галстедан» Степан Галущак, яка зареєстрована у с. Стоянів Радехівського р-ну Львівської обл., який усе частіше ласим оком позирає на щедрі волинські землі…

Подібна ситуація сталася у с. Журавники нашого Горохівського р-ну. Тут із десяток пайовиків без видимих на те причин (бо існують течії підводні) забажали розірвати угоди з фірмою «Агросвіт Волинь», тож 14 квітня ц. р. вийшли у поле, аби перешкодити посівній кампанії.

На це непорозуміння приїхали голова райради Тарас Щерблюк, голова райдержадміністрації Любов Матвеєва, начальник місцевої поліції Сергій Поторась,  сільський голова Віталій Сойко і, звичайно, Євген Шелепіна. Вислухавши один одного, сторони дійшли мирової – зернові треба сіяти.

Детальніше про це – у наступному числі «Волинської газети».

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото автора:Любов Матвеєва, Тарас Щерблюк і Сергій Поторась спілкуються із селянами.

  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (65) - 15.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (191) - 46.1%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (107) - 25.8%