Ставка на першого заступника

Ставка на першого заступника

Те, що вимагали в парламенті та на обласному рівні, нарешті виконала столиця. Дискредитованого чиновника нарешті позбавлено посади! 

Розпорядження №81/2017-рп Президент України Петро Порошенко підписав  ще 11 квітня ц. р., але на офіційному сайті глави держави воно з’явилося на 2 дні пізніше. Так чи інакше, Миколу Пархомука, звинуваченого поліцією в отриманні хабара в розмірі 2000 доларів США, відсторонено від займаної посади на час слідства та судового розгляду.
«Відповідно до частини третьої статті 154 Кримінально-процесуального кодексу України відсторонити Пархомука Миколу Олександровича з посади голови Любомльської районної державної адміністрації Волинської області», – такий текст підписав Петро Порошенко.
Того ж дня Петро Олексійович ще одного чиновника районного рівня взагалі звільнив із роботи: голову Дергачівської райдержадміністрації Харківської обл. Олександра Політуху. Але чим той проштрафився, невідомо…
На час розслідування обов’язки керівника виконавчої влади Любомльщини виконує перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Герасимчук.
До речі, на початку квітня 2105 р. у сусідньому районі – Шацькому, було урочисто представлено нового голову райдержадміністрації Ігоря Корольчука. Потім посадовець звинуватив губернатора Володимира Гунчика у низці порушень та зловживань, унаслідок чого той звернувся в Київ із пропозицією звільнити неугодного чиновника, що й було здійснено. Але поки Ігор Адамович перебував на посаді, з дивних «технічних причин» офіційний сайт Шацької райдержадміністрації взагалі не працював. У випадку з любомльським Миколою Пархомуком пропагандистстька цензура проявилася в іншому ракурсі: про розпорядження Президента щодо відсторонення Миколи Олександровича взагалі немає ніякої інформації…
Якщо Миколу Пархомука визнають винним у хабарництві і судовий вирок вступить у законну силу, то за погодженням із Кабміном глава держави повинен призначити іншого голову райдержадміністрації. Але нововведення в законодавстві передбачають, що це має відбутися виключно на конкурсній основі, і претендувати на посаду, в принципі, може будь-який інший громадянин України. Цілком імовірно, що ним стане й Ігор Торба, нинішній помічник-консультант народного депутата України Ігоря Гузя і якого той рекомендував на цю посаду ще до призначення Миколи Пархомука, але наштовхнувся на жорстку протидію з боку голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Сергій ШРАМЧУК.
На фото прес-служби Любомльської райдержадміністрації: 23 березня ц. р., за тиждень до затримання хабарника, Микола Пархомук (у центрі) та Олександр Герасимчук (ліворуч від нього) під час виїзного засідання колегії в Штунській і Ладинській сільрадах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%