Шило на мило, мило на шило

Шило на мило, мило на шило

НСЖУ очолив управлінець із «підмоченою» репутацією, а львівська влада показала всій Україні, як підтримувати реформування газет і словом, і фінансами.


У м. Києві пізно ввечері 20 квітня з невеликою перевагою і лише в другому турі голосування головою Національної спілки журналістів України став Сергій Томіленко. Судячи з виступів делегатів  XIV з’їзду НСЖУ, він, в основному, заручився підтримкою представників журналістських середовищ зі Сходу та Півдня України і впродовж 5 наступних років очолюватиме Спілку. Волиняни ж зробили ставку на іншого кандидата…

Що з’їзд відбуватиметься в умовах конфронтації та гострих дискусій, показали вже його перші хвилини.

Незважаючи на те, що в лавах НСЖУ наразі перебуває 18832 члени (Спілка – найбільша в Україні недержавна творча громадська організація!), на журналістський форум до 258 обраних делегатів (прибув 241) з найвищого керівництва держави ніхто не прийшов. Ні Президент України Петро Порошенко, ні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, ні Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, ні Міністр інформаційної політики Юрій Стець, ні голова профільного парламентського комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар, ні «розкручені» та «незалежні» нардепи-журналісти Мустафа Найєм, Сергій Лещенко чи та ж Надія Савченко, яка навчалася в Інституті журналістики КНУ… Був лише ГГолова державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко, але, загалом, як попередній голова НСЖУ, який звітував про 2 роки роботи, і як обраний делегат. Олег Ігорович сповістив, що мав завітати віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко, але факт його відсутності красномовно засвідчив: нинішня НСЖУ авторитетом у чинної влади не користується.

Почесних гостей – помічника Генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів із бельгійського Брюсселю Олівера Мані-Кьорда та директора бюро Представника ОБСЄ з питань свободи слова Франса Мароєвича (м. Відень, Австрія) – організатори теж не додумалися запросити за стіл президії, а найбільш невиховані колеги неодноразовими оплесками намагалися припинити, на їхнє переконання, надто довгі та абстрактні доповіді високоповажних закордонних гостей.

Специфіка ситуації полягала в тому, що до з’їзду в керівництві НСЖУ намітився глибокий розкол. Внаслідок цього засідання секретаріату і правління (колективних органів управління організацією) тривалий час не проводилися, оргкомітет складався, в основному, з числа прихильників тимчасово виконувача обов’язків голови НСЖУ Сергія Томіленка (після переходу на державну службу обраного на попередньому з’їзді Олега Наливайка), у медіа пролунали серйозні звинувачення на адресу як самого Сергія Томіленка, так і його найближчого оточення, а група впливових представників журналістської спільноти (в тому числі й батько нинішнього прес-секретаря глави держави Святослава Цеголка!) аргументовано доводили, що потрібно довірити керівництво організацією, якій виповнюється 60 років, людині-професіоналу з галузі ЗМІ та з незаплямованою репутацією.

Були й інші позиції. Приміром, Олександр Дриж (Донецька обл.), Віра Малочук (Хмельницька обл.), Валентина Манжура (Запорізька обл.), Валерій Макеєв (Черкаська обл.), Юрій Работін (Одеська обл.), Костянтин Григоренко (Харківська обл.) переконували, що Сергієві Томіленку слід довірити посаду голови на наступних 5 років.

Усього було висунуто 7 кандидатур, але Олег Налдивайко, подякувавши волинякові Михайлові Савчаку за довіру, взяв самовідвід. У бюлетенях залишилися шестеро: перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, який до цього часу 3 роки виконував обов’язки голови організації після призначення Олега  Наливайка (обраного на попередньому з’їзді) головою Держкомтелерадіо, секретарі НСЖУ Гліб Головченко, Олександр Бухтатий, Сергій Омельчук, Віктор Чамара, та делегат Київської міськорганізації  Валерій Бебик.

За підсумками першого туру Сергій Томіленко отримав 106 голосів, Олександр Бухтатий  – 63, Гліб Головченко – 28, ВіктораЧамара – 21, Сергій Омельчук – 12, Валерій Бебик – 10). Оскільки переможець мав заручитися як мінімум 131 голосом, то довелося проводити повторне голосування. У другому турі Сергій Томіленко набрав саме 131 голос, а Олександр Бухтатий – 98 голосів. Можливо, на вибір більшості делегатів склала сильне враження й така обставина: основний опонент Сергія Томіленка – Олександр Бухтатий працював спочатку в Адміністрації Президента Віктора Януковича, а тепер –Петра Порошенка..,

Головою Ревізійної комісії НСЖУ на безальтернативній основі стала  відповідальний секретар Київської регіональної організації Спілки Алла Малієнко.

21 квітня делегати з’їзду взяли участь у двох конференціях – з фізичної безпеки журналістів та безкарності злочинців і з питань роздержавлення і розвитку Суспільного мовлення. Їх проводили закордонні гості. 

У роботі з’їзду взяла активну участь і делегація з Волині на чолі з головою облосередку НСЖУ Михайлом Савчаком (секретарі Володимир Данилюк,  Олександр Згоранець, Ольга Куліш, Євген Хотимчук, а також головний редактор ратнівської райгазети, учасник бойових дій в АТО Дмитро Мороз). Двоє з них – Михайло Савчак і Володимир Данилюк – виступали перед учасниками форуму на актуальні теми журналістського буття.

На з’їзді пролунало чимало як тривожної інформації (в державі спостерігається тотальне перешкоджання чинуш роздержавленню газет та створенні справді Суспільного телерадіомовлення), так і обнадійливої. Зокрема, Костянтин Григоренко закликав усі гілки влади всіх областей взяти приклад зі Львівщини, де за ініціативи облдержадміністрації депутати облради затвердили Цільову програму матеріальної підтримки реформованих ЗМІ та виділили кожній із 8 газет, які включені в перший етап «розлучення» з владою по 50 тис. грн кожній.

Детальніше про подію – в репортажі, який буде опублікований у «Волинській газеті» 26 квітня ц. р.

Світлана КОМА.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Ольга Куліш серед делегатів журналістського з’їзду.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (209) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%