Фіаско євроскептиків і шовіністів у Франції

Фіаско євроскептиків і шовіністів у Франції Всупереч прогнозам, права кандидатка на посаду Президента Франції Марін ле Пен не здобула лідерства у першому турі виборів і, вочевидь, програє їх 7 травня остаточно і безповоротно.


Як свідчать підсумки опитування «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» вихідців із Росії, які отримали громадянство Франції та взяли участь у виборах Президента цієї країни, майже всі вони – на боці Марін ле Пен. Говорили зазвачай про необхідність суворішої боротьби з нелегальною міграцією та покращення стосунків із Кремлем.

Насправді ж причина в іншому: ця права кандидатка не приховувала про путінських симпатій, а в разі перемоги навіть обіцяла відновити стосунки з Росією та визнати, що анексований окупантом Крим – частина території РФ.

Натомість інші французи показали відданість європейським цінностям.

Як уранці 24 квітня сповістила Агенція «Reuters», екс-міністр економіки Еммануель Макрон отримав 23,75% голосів за результатами волевиявлення в першому турі, а лідер партії «Національний фронт» Марін ле Пен – 21,53%. Обоє проходять до другого туру президентських виборів у Франції, котрий відбудеться 7 травня ц. р.

За лідерами розташувалися колишній прем'єр країни Франсуа Фійон – 19,91% голосів, лідер руху «Нескорена Франція» Жан-Люк Меланшон – 19,64%. Вони вибувають з президентської гонки, але вже заявили про підтримку Еммануеля Макрона.

Чинний глава держави Франсуа Олланд навіть не виставляв своєї кандидатури: його рейтинг скотився з 52% до 9%. Французи не пробачили йому походеньок із чужими жінками, особистого перукаря і невиконаних обіцянок: у тому числі, майже 10% безробітних. 

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Reuters»: лідер першого туру виборів Президента у Франції.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%