Остерігайтеся Одеси!

Остерігайтеся Одеси!

З 29 квітня в Одесі правоохоронці почали працювати в посиленому режимі. Причина банальна: російські терористи та місцеві колабораціоністи можуть спробувати «відзначити» третю річницю приборкання спроби путчу новою смутою та смертями...


Рішення про посилені заходи безпеки, як сповістила «Українська правда», було прийнято в ході наради керівників силових структур за участі заступника голови СБУ Олега Фролова та першого заступника глави МВС Сергія Ярового.

Відзначається, що в ході наради «правоохоронці обговорювали рівень готовності до забезпечення порядку та безпеки громадян в Одеському регіоні на травневі свята, а також трагічних роковин подій 2-го травня 2014р. у місті Одеса».

«За результатами спільної наради з метою недопущення терористичних та екстремістських проявів, порушень громадського порядку, прийнято рішення з 29 квітня цього року щодо несення посиленого режиму служби усіма правоохоронними органами регіону із залученням членів громадських формувань», – деталізувала прес-служба СБУ.

Нагадаємо: 2 травня 2014 р. в м. Одеса була здійснена спроба державного перевороту.

«Їхнім основним завданням було нейтралізувати звичайних, патріотично налаштованих людей. Після нейтралізації, за моєю інформацією, планувалося захоплення зброї в університеті внутрішніх справ, де на охороні зброї перебували 1-2 курсанти, заволодіти зброєю було не важко. Далі повинно було відбутися захоплення адміністративних будівель, будівель МВС, СБУ, прокуратури, облдержадміністрації та далі за списком», – розповів «Укрінформу» безпосередній учасник тих подій, колишній керівник «Правого сектора» Одещини Сергій Стерненко.

Міліція і чимала кількість силовиків виявилися на боці зрадників, тож начальник міліції Громадської безпеки УМВСУ в Одеській області полковник Дмитро Фучеджі згодом утік. У розшуку він перебуває й досі...

Але на заваді стали футбольні вболівальники з Одеси і Харкова, які разом із місцевими патріотами загнали сепаратистів у Будинок профспілок на Куликовому  полі.

«По нас відкрили вогонь з вогнепальної зброї. Це була точка неповернення. Коли пройдені всі рубежі і стоїть питання – чи переможемо ми, чи переможуть нас. Це була вже не перша сутичка. Від початку 2014 року і до травня цих сутичок було багато і кожного разу їх градус підвищувався. Спочатку це були абсолютно мирні протистояння, більше психологічні. Але ближче до травня почалися конкретні силові протистояння, де розбивали голови і так далі.

Основна відмінність нашого табору від їхнього була у тому, що ми ніколи не починали агресію зі свого боку. Кожного разу на нас нападали. Кожного разу ми були змушені відбиватися. 2 травня була пройдена та межа, за яку не можна було заступати - з'явилися перші загиблі. Був убитий Андрій Бірюков, а потім від втрати крові загинув мій побратим, друг, мій земляк з Білгорода-Дністровського, Ігор Іванов.  Коли з'явилися перші смерті, ми зрозуміли, що нас прийшли вбивати. І коли вони зламають громадянський опір, їм ніщо не буде заважати захопити адміністративні будівлі та проголосити ОНР з усіма наслідками», – деталізує події Сергій Стерненко.

Внаслідок пожежі та побоїща на вулицях Одеси і на Куликовому полі загинуло 46 людей (31 – із числа заколотників), понад 200 були поранені.

Тому Головне управління розвідки Міноборони випустило повідомлення про підготовку в Одесі провокаційних заходів антиукраїнської спрямованості 2 і 9 травня:

«Під час акцій очікується провокування протестувальниками зіткнень з патріотично налаштованими активістами та співробітниками правоохоронних органів. Події у російських ЗМІ будуть висвітлювати як загострення міжнаціонального конфлікту на Півдні України. У цілому інформаційна кампанія підконтрольних Кремлю ЗМІ буде спрямована на нав'язування міжнародному співтовариству переконань про утиски національних меншин в Україні з боку праворадикальних рухів та української влади, а також нестабільність ситуації з безпекою в нашій державі».

Тому за Одесою в ці дні треба стежити особливо ретельно.

До речі, головою Одеської облдержадміністрації з 6 травня 2014 р. і по 30 травня 2015 р. був нинішній голова облради Волині Ігор Палиця. Він залізною рукою придушив сепаратистські настрої в «Перлині на морі», але зараз ворог намагається знову підвести голову...

 Сергій ШРАМЧУК.

На фото з відкритих джерел: табір заколотників на Куликовому полі Одеси незадовго до побоїща 2 травня 2014 р.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%