14 травня – місцеві вибори!

14 травня – місцеві вибори!

У неділю на виборчі дільниці міста-побратима Луцька – німецького Бад-Зальцуфлена – та інших населених пунктів західнонімецької землі Північний Рейн-Вестфалія прийдуть громадяни з правом голосу, щоб обрати новий склад місцевих органів самоврядування, котрі потім сформують і нові виконавчі органи влади.


За німецьким федеральним законодавством виборці обирають депутатів за партійними списками. Потім сформовані ради голосують за виконавчі структури. Відтак, у ФРН не канцлер із Берліна призначає керівника уряду землі (за нашою аналогією – голову облдержадміністрації), а депутати федеральної землі.

Тому від результатів волевиявлення партнерського до Волині німецького регіону багато в чому залежить рівень подальшої співпраці як із Бад-Зальцуфленом та краєм Ліппе, куди він належить, так і з Землею Північний Рейн-Вестфалія (проживає понад 18 млн громадян!) уцілому.

Минула правляча коаліція складалася з соціал-демократів і зелених, а партія Ангели Меркель тут була в меншості. Та, зважаючи на посилення таких екзотичних рухів як партія «Піратів», наразі ніхто не береться прогнозувати, кому дістанеться перемога. Та за підсумками волевиявлення й сформують земельний парламент та уряд, центри яких діють у м. Дюсельдорф.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора: виборча агітація на вулицях Німеччини.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (65) - 15.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (193) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (110) - 26.1%