«Воно воняє не перший день»

«Воно воняє не перший день»

Анна Климук разом з донькою Марійкою борються за свіже повітря.

Нещодавно Луцьк бурно обговорював нестерпні «аромати», які розповсюджувалися на вулицях Львівській. Ковельській та мікрорайоні Вересневе, а також неприємний запах відчувався на Київському майдані та інших мікрорайонах.

Причиною смороду називають спиртозавод, що виготовляє виробничий спирт. Підприємству надали дозвіл скидати відходи до загального відстійника, адже у Вересневого немає каналізаційного сполучення з містом. Тож оброблені дріжджі просто скидають до «лайна», де вони активно бродять, а повітря наповнюється «ароматами», які вітер розносить по всьому місту.

Жінка переконує, що жити в таких умовах неможливо:

«Постійний сморід, не можна навіть відкрити вікна».

Анна Климук розповідає, що в малечі розвинулося запалення слизистої оболонки. Дівчинка постійно страждає на отити, гайморити та кон’юнктивіти. У інших дітей з району спостерігаються такі ж симптоми.

«У нас на районі не раз збиралися протестні акції, і Гірку Полонку перекривали. Але результату немає», - бідкається активістка.

Крім запаху, жінку турбує і шум. На звернення до влади, пані Аня отримала відповідь, що існує два варіанти вирішення проблеми. Перший, повністю переробити каналізаційну систему, зробити вихід до вулиці Мамсурова. Але це потребує багатомільйонних ресурсів. Друге, за домовленістю з підприємством, завод перероблятиме відходи в гас та використовуватиме їх у виробничих цілях. Але це буде десь ближче до вересня.

Занепокоєна мати вже не вірить в обіцянки:

«Мене не цікавить, що вони там роблять. Воно воняє не перший день. Коли ми бучу зробим, то тоді щось роблять. Бучі нема - займаються іншими питаннями. Ну скільки нас можна труїти?».

Якщо ситуація не вирішиться, жінка обіцяє зібрати людей та перекрити вулицю Богдана Хмельницького до реального вирішення проблеми.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: маленька активістка з мамою

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (65) - 15.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (193) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (110) - 26.1%