«Наступ на свободу слова і свободу преси»

«Наступ на свободу слова і свободу преси»

Заява української влади про боротьбу з соцмережами та російськими телеканалами викликала бурхливу реакцію.


Українські користувачі соцмережі «ВКонтакте» почали отримувати повідомлення від офіційної «Команди ВКонтакте» з посиланням на інструкцію по обходу майбутньої блокування. "Ми розуміємо, як важливо залишатися на зв'язку з рідними і близькими. Якщо ваш провайдер з якихось причин заблокував доступ до «ВКонтакте», ви можете скористатися наступними способами», – стверджується за посиланням, що міститься в повідомленні.

Далі офіційна «Команда «ВКонтакте» докладно описує методи обходу блокування сайту. Адміністрація соцмережі пропонує використовувати браузери Opera Turbo і «Яндекс Турбо» (останній серед заблокованих в Україні ресурсів) і ряду розширень VPN-сервісів і їх застосування для мобільних пристроїв; замінити адресу DNS-сервера провайдера; скористатися мережею Tor.
Про це повідомило «Дзеркало тижня».

Крім цього, в Адміністрації Президента України Петра Порошенка пізно ввечері сповістили про атаку!

Заступник глави АП Дмитро Шимків заявив:

«З 15:15 ми бачимо відповідь росіян на указ Президента, де згадується закриття доступу до російських соцмереж. Інтернет-сайт президента зазнає організованої атаки – ми бачимо імітацію переходів і DDOS-атаки з ресурсів «Яндекса» і «Вконтакте», що створює штучний трафік, щоб завантажити і "покласти" сервери АП", – сказано в повідомленні, поширеному прес-службою Адміністрації президента ввечері у вівторок, 16 травня. На Банковій запевнили, що IT-фахівці тримають ситуацію під контролем, і загрози працездатності ресурсу немає.

А Президент Міжнародної федерації журналістів (МФЖ) Філіпп Лерут, чий представник недавно брав участь у конференції НСЖУ, назвав формою цензури нові санкції влади України щодо низки російських засобів масової інформації
«Міжнародна федерація журналістів виступає проти будь-якої блокади будь-якого ЗМІ або соціальної мережі в будь-якій країні світу, так як це форма цензури, яка суперечить принципам свободи вираження думок і свободи преси», – заявив пан Лерут російським «РИА Новости».

За словами президента МФЖ, «свобода слова і свобода преси є основними цінностями демократії в усьому світі, і особливо в ситуаціях напруженості», – наголошує «Дзеркало тижня».

Мабуть, далі – буде.

Наш кор.

Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (65) - 15.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (191) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (107) - 25.9%