Курс на Волноваху

Курс на Волноваху

На Донбас із Волині вирушає представницька делегація, щоб вшанувати пам’ять полеглих у нерівному бою з російськими терористичними бандами 10 волинян-військовослужбовців зі складу 51 ОМБр, урочисто закласти та освятити в м. Волноваха ключ-капсулу в фундамент майбутнього храму Святителя Миколи Чудотворця УПЦ Київського патріархату та взяти участь у футбольному турнірі на честь героїчних українських солдатів.


Як уже повідомляла «Волинська газета», у рамках VІІІ Всеукраїнського фестивалю вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» на Театральному майдані м. Луцька 14 травня відбулася благодійна акція зі збору коштів на будівництво церкви у м. Волноваха «З добром у серці: Луцьк–Волноваха».

Тільки за 1 день у Луцьку зібрано 10 тис. 27 грн, які поповнили розрахунковий рахунок будівництва церкви, де вже понад 320 тис. грн.

А наступного дня – 15 травня – голова облдержадміністрації Володимир Гунчик на апаратній нараді повідомив, що для будівництва храму буде перераховано одноденний заробіток працівників виконавчої гілки влади Волині. З аналогічним закликом звернулися і до структурних підрозділів органів центральної влади та районної влади, місцевого самоврядування.

Під час засідання ініціативної групи, яке відбулося 16 травня за участі митрополита Михаїла, ця ініціатива отримала схвальну оцінку. Тим паче, що цими днями представники області вирушають на Донбас.

Насамперед, уже втретє поспіль команда «Абориген» (Луцьк) на чолі з Ігорем Лещенком візьме участь у футбольному турнірі пам’яті полеглих військовослужбовців зі складу 51 Володимир-Волинської окремої механізованої бригади. Усі витрати, як і в попередні роки, взяв на себе президент ФК, голова Наглядової ради ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха.

Потім відбудеться мітинг-реквієм на місці кривавого бою біля с. Благодатне Волноваського р-ну, де 22 травня 2014 р. полягло 18 українських героїв, 10 із яких – волиняни. Органи влади м. Луцька та області подбали, щоб на це священне місце прибули 4 родини полеглих із Луцька і ще 2 – з Іваничівського та Володимир-Волинського р-нів.

Архітектор Юрій Шевчук під час засідання ініціативної групи представив проект будівництва храму Святителя Миколи Чудотворця та план його розміщення на земельній ділянці. Після схвалення проекту представники нашої області на чолі з митрополитом Михаїлом освятять ключ-капсулу з посланням до нащадків усередині та урочисто закладуть його в фундамент будови храмового комплексу з церквою та просвітницько-гуманітарним центром. Символ миру та порозуміння виготовлено на  ДП «Луцький авіаремонтний завод «Мотор» завдяки директорові Володимиру Маракуліну і головному конструкторові Дмитрові Магдичу.

Очолить делегацію, яка 19-22 працюватиме на Донбасі, заступник Луцького міського голови Григорій Пустовіт.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: символічний ключ-капсула, який буде освячено та урочисто поміщено в фундамент храму Святителя Миколи Чудотворця в м. Волноваха Донецької обл.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (64) - 15.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (188) - 46.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (105) - 26%