50 хвилин і 2100 грн

50 хвилин і 2100 грн

Губернатор Гундич за піар не платив. А Гунчик?
Таємнича зустріч із кількома обраними журналістами в київському офісі приватної Агенції УНІАН відбулася ще 15 лютого ц. р. і привернула до себе увагу, як мінімум, із двох вагомих причин. І кожна з них настільки цікава, що аж дух перехоплює…
По-перше, голови облдержадміністрацій Володимир Гунчик (Волинська), Ігор Гундич (Житомирська) і  Олексій Муляренко (Рівненська) майже годину розповідали, як будуть виконувати на підконтрольних територіях Постанову Кабінету Міністрів України щодо пілотного проекту рекультивації земель лісогосподарського призначення, пошкоджених внаслідок незаконного видобутку бурштину – ця  проблема для нашого краю вкрай болюча.
По-друге, доки Володимир Петрович із колегами займався красномовством у столиці, в Луцьку поліція і прокуратура провели скандальний обшук в кабінетах облради. Скориставшись відсутністю голови Ігоря Палиці, вони на кілька годин паралізували роботу представницької гілки влади Волині та вилучили всі документи та ліцензії на… видобуток бурштину комунальним підприємством «Волиньприродресурс».
Маємо справу з випадковим збігом обставин чи дехто хотів пограти м’язами, демонструючи, хто в лісі бурштиновий король?
Та родзинка цієї історії полягає в іншому. Агенція УНІАН – суто приватна структура. Свої інформаційні послуги надає за гроші. Причому, немалі! 

«Прес-конференція в агентстві УНІАН – це значно більше, ніж зустріч з журналістами. Щоб переконатися у високій ефективності прес-конференцій, які проводить агентство УНІАН, досить хоча б один раз подивитися будь-який випуск телевізійних новин чи відкрити будь-який номер центральної газети. Там обов’язково будуть матеріали, підготовлені за прес-конференціями, проведеними агентством УНІАН. Замовляючи прес-конференцію у нашому прес-центрі на Хрещатику, Ви отримуєте гарантію того, що про неї заздалегідь довідаються журналісти всіх провідних столичних редакцій ЗМІ та іноземних кореспондентських пунктів (майже всі акредитовані ЗМІ в Україні). Крім того, УНІАН має можливість залучити до заочної участі у конференції журналістів практично з усіх регіонів України, з різних країн світу, а також тисячі користувачів Інтернету в Україні та світі, завдяки прямим трансляціям прес-заходів на сайті УНІАН», – говориться про можливості промоції в рекламному оголошенні колег.

Відтак, і тарифи за послуги – відповідні. За 50 хв. використання зали з мікрофонами, телевізорами, телекамерами і ведучими – 2100 грн. Якщо замовлення надійшло менш, ніж за добу до початку заходу, вартість складе 3650 грн. Коли бажають потрапити в ексклюзивний випуск спец-новин – ще 900 грн. За 1200 грн інформація про прес-конференцію потрапить у соцмережі, а інтернет-конференція з чатом і чат-протоколом додатково потягне на цілих 10 тис. грн!
То хто ж заплатив за годинну тираду аж трьох поліських губернаторів?
Оскільки в практиці чиновників Волинської облдержадміністрації ігнорування інформаційних запитів із боку медіа стало практикою (деякі колеги навіть у судах домагаються відповідей від Володимира Гунчика та його оточення!), то редакція звернулася за роз’ясненнями до інших керівників областей. Рівненський губернатор Олексій Муляренко досі мовчить. 

А от його житомирський колега Ігор Гундич продемонстрував відкритість у діалозі з журналістами. За дорученням Ігоря Петровича «Волинській газеті» скерували відповідь.
«Голова Житомирської облдержадміністрації І. П. Гундич взяв участь у вищевказаній прес-конференції за запрошенням. Оплата Агенції УНІАН за організацію та проведення прес-конференції Житомирською облдержадміністрацією не проводилася», – повідомила начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Ольга Григор’єва.
Отже, Ігор Гундич за «бурштиновий монолог» не платив ні власних, ні державних коштів. А от щодо Олексія Муляренка і Володимира Гунчика питання залишається відкритим. Бо погано, якщо державні службовці високих рангів отримали безплатно платні послуги від приватної структури. Але ще гірше, якщо за це заплатив хтось інший, бо в такому випадку влада перебуває на платному утриманні невідомо кого.

Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора, Агенції УНІАН та Агенції «Волинські новини»: бурштиновий схід сонця на Рівненщині; стратегічне перехрестя на Житомирщині з маршрутами для «чорних копачів»; 15 лютого 2017 р., губернатори Муляренко і Гунчик з допомогою жінки-модератора проводять прес-конференцію на тему лісу і бурштину, а в цей час озброєні силовики перевертають догори дном все в облраді на луцькому Київському майдані...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%