Волинь – це львівський смітник?!

Волинь – це львівський смітник?!

Якщо екологічна ситуація найближчим часом не покращиться, нашу область треба буде визнавати зоною техногенної катастрофи, що нагадуватиме 30-кілометрову зону відчуження навколо ЧАЕС. Бо слідом за масовим нищенням всього живого під час крадіжок бурштину та навалою здохлятини чи не з усієї Західної України до нас масово везуть львівське сміття. Як і в попередніх двох проблемах, виконавча влада лише імітує бурхливу діяльність…
Саме тому спочатку звичайні люди, потім представники Громадської ради при облдержадміністрації, а недавно вже й депутати облради б’ють у набат.  Цими днями відбулася спільна прес-конференція за участі першого заступника голови облради Олександра Пирожика, голови фракції УКРОП, радника голови В’ячеслава Рубльова та голів кількох районних органів місцевого самоврядування. Обговорили   проблему незаконного вивозу сміттєвих відходів з Галичини та постановили:
«Не дамо перетворити Волинь на львіське сміттєзвалище!».
Голова Луцької райради Валентин Приходько, голова Горохівської Тарас Щерблюк та голова Іваничівської Андрій Бадзюнь навели конкретні доказу свавілля сусідів. 
«Будьмо відвертими: це – сміття львівського мера Садового, – поставив діагноз проблемі Андрій Бадзюнь. –  Я надіслав лиcта до Львіського міського голови з вимогою вибачень та компенсацій за збитки. Нехай забирає це сміття назад!»
Голова Луцької райради заявив про готовність депутатів та громадських активістів району чергувати разом патрульною поліцією та перешкоджати ввезенню   львівського непотребу. 
«Зі сміттям? До побачення, бо жодних договорів ви з нами не укладали!», – цитує відділ інформаційного забезпечення діяльності облради Валентина Приходька.
Позиція депутата Жовквівської райради зі Львівщини Ігоря Муравського, де розташовується смертоносне  Грибовицьке сміттєзвалище, цілком конкретна: Андрій Садовий обманює навіть владу м. Червонограда, яка дозволила тимчасово приймати в себе львівський непотріб.
«За два роки Львівська міська рада  передбачила на вивіз сміття до 200 млн грн. Куди ж діваються ці гроші? Поки ніхто не бачив жодних звітів. Мер Садовий тільки дякує нам за активну громадську позицію», – зізнався.
Мерія Львова перекладає провину за несанкціонований вивіз сміття на перевізників, з якими укладені договори на транспортування. Серед них є навіть волиняни…
«Я звертаюся до всіх волинських перевізників: не продавайтеся за кілька тисяч, адже вам та вашим дітям жити на цій землі!», – емоційно сказав Тарас Щерблюк.

Як деталізував відділ інформаційного забезпечення діяльності облради, радник Ігоря Палиці – В’ячеслав Рубльов – зауважив, що на Волині вистачає й власних екологічних проблем і що львівське сміття знаходили не тільки в Луцькому, Горохівському та Іваничівському р-нах, а й в Локачинському, Ківерцівському і навіть Маневицькому!
«Не можна знімати відповідальності з Андрія Садового. Львів не справляється зі своїм сміттям самостійно.  Мер каже, що будує Європу. А яка Європа у Львові? В Європі сміття немає, бо там є відповідні заводи!», – констатував Олександр Пирожик.
Учасники зібрання підписали відкритий лист до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, а також до керівництва МНС та ГУ НП у Волинській області: вимагають посилити контроль за рухом великогабаритного транспорту та надати звіт екологічних служб про ситуацію в області щодо ймовірних ризиків. Ситуацію обговорять і на сесії облради.
«Не дамо перетворити Волинь на львіське сміттєзвалище!», – заявляють свідомі депутати.
А тим часом перевізники львівського хламу «освоюють» нові території. Цими днями гори сміття помічено біля лісу в с. Дачне Ківерцівського р-ну, де його навіть намагалися спалити…

Роман УСТИМЧУК.
На фото Оксани ЛУКАШУК і автора: на прес-конференції Тарас Щерблюк, В’ячеслав Рубльов і Олександр Пирожик; сміття біля с. Дачне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%