«Он расписался в полном неумении»…

«Он расписался в полном неумении»…

Очільник «МінСтець» Юрій Стець утік із посади  в останній день весни. Міністерство інформполітики ще існує... І в ньому є багато політики та практивчно вісутня інформаційна складова...


Нездатність сформувати на рівні областей потужні, кваліфіковані та відповідальні перед українським народом підрозділи з інформаційної роботи в виконавчих органах влади.

Безпринципність у відстоюванні інформаційних інтересів проукраїнських жителів тимчасово окупованих територій ОРДЛО і Криму.

Нездатність запровадити ефективний механізм інформування людей про правду щодо подій, які відбуваються в країні.

Нуль у налагодженні співпраці з закордонними медіа та просування позитивного іміджу України за межами нашої території.

Відсутність адекватних контрзаходів із протидії пропагандистській політиці Кремля.

Повний провал реформування друкованих періодичних засобів масової інформації, співзасновниками яких виступають органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Соціальне і матеріальне приниження українських журналістів як в Україні, так і за кордоном.

Нездатність спонукати інші органи центральної влади життя та професійні інтереси працівників ЗМІ, відсутність результатів розслідування убивств журналістів...

Усе це і не тільки це – сліди, які залишив після себе вже екс-міністр інформаційної політики України, кум Президента Юрій Стець.

31 стало стало відомо: він написав заяву про відставку з посади «за станом здоров’я», яку передав не своєму безпосередньому начальнику – Премєр-міністру України Володимиру Гройсману, а Голові Верховної Ради Андрію Парубію.

«Міністр мав розмову з керівництвом країни та членами уряду, яким повідомив про своє рішення. Причиною відставки є погіршення стану здоров'я. Жодних політичних або інших мотивів не існує», – робить вигляд, що каже правду, держсекретар МІП України Артем Біденко, додавши, що зараз Юрій Стець перебуває на лікарняному.

«Функції виконуючого обов'язки міністра інформаційної політики на час перебування міністра в лікарні покладені на першого заступника міністра Еміне Джапарову.

За нашою інформацією, перед заявою Юрій Стець повідомив про своє рішення Президента Петра Порошенка та прем'єра Володимир Гройсмана.

Джерела в Адміністрації Президента розповіли, що Юрій Стець вже кілька місяців думав про відставку, однак остаточно зважився піти після рішення РНБО про заборону російських соціальних мереж», – пише «Українська правда».

Правда, Юрій Стець таки намагався щось змінити. Наприклад, ще в серпні 2015-го заявив:

«Існує розпорядження Прем'єр-міністра про те, що кожний міністр має проводити регулярно щодвотижневі брифінги, прес-конференції стосовно своєї діяльності. Чи це роблять усі міністри? Ні. Чи це мені подобається? Ні. Чи треба із цим боротися? Так! Я з цим борюся. І зараз у тому числі відкрито висловлюю свою позицію: міністр, який не хоче бути прозорим публічно, має піти».

Чи варто нагадувати, що всі міністри дружно проігнорували це звернення? А слідом за ними й менші начальники. Наприклад, на Волині вже давно забули, що таке відкритий для всіх журналістів брифінг чи прес-конференція за участі не те що голови облради Ігоря Палиці, але навіть голови облдержадміністрації Володимира Гунчика...

Отже, напередодні професійного святу українських журналістів – Дня журналіста – «МінСтець», як його називали колеги (бо міністерство, подейкують, кум створив для нього спеціально, щоб мав посаду) – пішов. Але Міністерство залишилося. Чим воно буде займатися далі після років бездіяльності з моменту створення

Словом. як співав відомий радянський бард Владімір Висоцкій, «он расписался в полном неумении».

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото газети «Експрес»: Юрій Стець в часи міністерського буття був ласим до зміни образу...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (209) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%