Старий Чорторийськ залишили в спокої

Старий Чорторийськ залишили в спокої

14-та позачергова сесія облради тривала всього одну годину, і за цей час депутати зуміли прийняти 29 рішень. Тож у середньому «скорострільність» складала 2 хвилини на одне питання.

Це засідання не ознаменувалося ні гучними заявам, ні протестами. Працювали одразу після візиту на Волинь Президента України швидко та злагоджено, зупиняючись лише на деяких, найбільш актуальних питаннях.
Тож про найголовніше.
Під час прийняття порядку денного В’ячеслав Рубльов (фракція УКРОП) запропонував включити у «Різне» проект звернення щодо підтримки законопроектів №5561 та №5562, які стосуються ситуації з розмитненням автомобілів, а натомість зняти з розгляду питання про зміни до програми розвитку туризму та рекреації у Волинській області. Обидві пропозиції були підтримані.
Під час обговорення обласного бюджету на 2017 р. голова облдержадміністрації, депутат від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»  Володимир Гунчик запропонував за рахунок Резервного фонду профінансувати 2,6 млн грн на підтримання матеріальної частини 14 бригади.
Голова облради Ігор Палиця закликав депутатів підтримати пропозицію Володимира Петровича, але відзначив, що останнім часом Київ вирішив «повісити» все на обласні бюджети, які «не резинові». І запропонував наступного разу звернутися до Кабінету Міністрів, Верховної Ради про виділення коштів на підтримку військових частин.

У свою чергу, Анатолій Вітів («Свобода») зазначив:
«Ми не заперечуємо, що армії треба допомогти. І що ту нещасну армію треба спасати. Але в мене є питання. Позавчора приїжджав Президент. З чим він приїхав? Чому він приїхав? Він мав піти до 14-ої бригади. Як Головнокомандуючий, подивитися, як вона буде облаштовуватися? А він поїхав відкривати підприємство... Навіщо приїжджати просто попіаритися, бо безвіз?! Звідки ми маємо весь час витягувати гроші? Я б вам порадив таки вести переговори з Президентом, нехай він виділяє. Зрозуміло, що ми підтримаємо це рішення, бо немає вибору. Бо на відміну від Президента, ми думаємо про 14-ту бригаду».
Після нетривалих дискусій депутати одноголосно підтримали це рішення.
Також під час сесії були обрані члени поліцейської комісії патрульної поліції. Так, голова постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією Анатолій Вітів зауважив, що було подано 3 кандидатури. Депутати визначалися рейтинговим голосуванням. Більшість голосів отримали Іван Пікун та Георгій Ракович, які і обіймуть ці посади.
З залу прозвучала репліка. Активіст Сергій Поха запропонував заслухати обраних кандидатів, тому що ніхто не знає, що це за активісти. На що отримав відповідь Ігоря Палиці: потрібно було бути присутнім на комісії, де обговорювалися ці кандидатури.
Посперечалися і за назву населеного пункту. Старий Чорторийськ чи Старий Чарторийськ, ось у чому питання…
Людмила Кирда («Батьківщина») розповіла, що мешканці села розділилися на дві частини, кожна з яких відстоює свою думку, тому було надіслано звернення до Українського національного інституту національної пам’яті. Відповідно до Закону про декомунізацію, назва «Старий Чорторийськ» не підпадає до категорії комуністичної символіки. А також повідомила, що на засідання сесії приїхали жителі «спірного» населеного пункту.
Ігор Палиця відмітив, що рішення про заміну географічної назви не залежить від облради, це вирішує Верховна Рада. Також він наголосив, що, вислухавши сьогодні одну групу осіб та врахувавши її пропозицію, завтра приїдуть інші з протилежною точкою зору.
«Ми просто дорадчий орган, який може написати звернення до Верховної Ради. От, і все», – сказав Ігор Петрович.
Насамкінець депутати вирішили зняти спірне питання з розгляду. Тож поки що Чорторийськ залишається Чорторийськом, а не Чарторийськом, як у давнину. І неодмінно – Старим.
Прийшовши на сесію і побачивши перелік питань, журналісти неодноразово бідкалися, що це затягнеться надовго, але цю позачергову можна сміливо назвати «надшвидкою». 

Ольга КОНОНЧУК.
На фото автора: під час сесійного засідання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%