Експеримент «практично так»

Експеримент «практично так»

Волинські дороги з ілюмінатора прем’єрського гелікоптера: рівні, хоч яйцем покоти…

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, якого наполегливо і неодноразово запрошував відвідати Волинь народний депутат України від Володимир-Волинського округу №19 Ігор Гузь, слідом за гарантом Конституції теж прилетів.
Проінспектувати ремонт доріг за «митним експериментом», коли половина з понадпланових надходжень із митниць повинна йти на ремонт та будівництво доріг. Але чи не вкрали ці мільйони? 
30 травня в ілюмінатор військового гвинтокрила Володимир Борисович ямок не помітив. Тому, приземлившись у полі біля с. Терешківці Горохівського р-ну, проїхавши кількасот метрів пасажирським «Мерседесом» та стоячи на асфальтівці Н-17 сполученням Львів–Луцьк, запитав  у начальника Служби автомобільних доріг Волині Анатолія Посполітака: ліквідована ямковість на дорогах області чи ні?
«Практично так!», – відрапортував чиновник, біля якого поруч знаходився голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.
Тоді високий гість поцікавився, чи без вибоїн волинські шляхи, в когось із місцевого (чи привезеного?) люду, на що чіткої відповіді не пролунало, а хтось анонімно запевнив, що всі дороги рівні, хоч яйцем покоти…
Що ж, ажіотаж довкола нежданого (лише через тиждень після відвідин Петра Порошенка!) прильоту Прем’єр-міністра України зчинився грандіозний. У всякому випадку, буквально через 2 год. після оголошення початку акредитації журналістів організатори вже не втомлювалися повідомляти: «Вільних місць немає!».
Шкодувати немає підстав. Бо довгождана поїздка глави уряду в область пройшла коротко і за заяложеним сценарієм. Особу привозять на військовий аеродром (кого там тільки не було за роки Незалежності – від спікера Олександра Мороза до Президента Леоніда Кучми! – ред.), потім – під посиленою охороною вертольотом переміщують в якусь заздалегідь підготовлену точку спілкування та споглядання. Добре, що хоч Володимир Гройсман не захотів заповідний Шацький р-н відвідати, як один із президентів України Віктор Ющенко: бо поки Віктор Андрійович летів понад 200 км гвинтокрилом із смт Цумань Ківерцівського р-ну в Озерний край, величезна група місцевого начальства буквально «летіла» туди ж… автомобілями по дорогах, де, як з’ясувалося 30 травня, немає вибоїн…
Горохівщина – ближче. Тому й здійснили біля Терешківців м’яку посадку аж 2 вертольоти. Один – із Прем’єр-міністром на борту та супроводжуючими, другий – із охороною.
«Дорогу я побачив – нормальна. Я не можу їх усі об’їхати і подивитися…. Але правильні плани щодо трас, які потребують ремонту і навантажені. Якщо ви (тобто, волиняни на ремонт доріг, – ред.) 2 роки назад мали нуль, минулого року – вдвічі більше (? – ред.), то зараз маєте 1,2 мільярда», – коротко підсумував Володимир Борисович, звернувши особливу увагу на чесність працівників поліції (повинні не за хабарі на пересувному посту перевіряти вагу TIRів, – ред.) та необхідність дотримання стандартів будівництва (ДП «Дорцентр» навіть просвердлив в асфальті отвори і забрав зразки полотна на аналізи! – ред.).
Загалом 30 травня Володимир Гройсман відвідав одразу 3 області: Волинську, Львівську та Тернопільську. 
«Дуже багато треба ще зробити, ми тільки розпочинаємо, але вже є об’єкти, які будуються фундаментально. Я переконаний у тому, що при такому підході за 5 років ми дамо зовсім іншу якість українських доріг», – наголосив урядовій прес-службі.
Крім того, він доручив Віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону спільно з головою «Укравтодору» Славоміром Новаком зібрати керівників 5 областей, дорожні роботи в яких викликають занепокоєння, і «запитати, чим можливо допомогти, щоб швидше розв’язати проблеми».

Світлана КОМА.
На фото Агенції «Волинські новини»: після того, як заступник начальника облСАД Ншан Антонян (справа) у присутності голови облдержадміністрації Володимира Гунчика сказав, що пробурені отвори для аналізів зіпсували дорогу, глава уряду різко відповів: навіть таку дірочку не здатні залатати?

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%