Анексія свідомості

Анексія свідомості

А хто здав Крим? Турчинов? Тимошенко? Яценюк? Порошенко? Чи ми всі, кожен окремо і всі разом? Насамперед, журналісти і футболісти.

Про багатостраждальний півострів згадалося саме зараз, коли  нарешті розпочалося літо, і люди розмірковують, де відпочити. І знову доводиться констатувати, що в Крим і через 3 роки після його окупації  їхати не доводиться… 
Але чому ця чудова частина української території досі в неволі, і невже тільки Путін винен у тому, що над нею нині майоріє кремлівський триколор? Невже всі ми за цей час не доклалися до того, щоб у свідомості закріпилося розуміння про те, що Крим уже російський остаточно і безповоротно?
Візьмемо журналістику. На недавньому з’їзді НСЖУ у керівництва прямо запитали: чому не відновлено роботу кримського відділення творчої Спілки, де на обліку перебувало понад 1500 журналістів, всі з яких дружно перейшли в лоно російського союзу? Невже на вільній від агресора території України немає хоча б 3 переселенців із півострова, які б відновили роботу організації? Відповідь пролунала туманна і непереконлива. Мовляв, всі хочуть бути головою організації, тому й не можуть порозумітися…
Коли навіть освічені люди з журналістики, які повчають інших, не здатні діяти адекватно і принципово, то чого ми хочемо, приміром, від футболістів, які родом із приказки про трьох синів у батька, двоє з яких були розумними, а третій?..
Пам’ятаєте, що сталося з сімферопольською «Таврією», яка ще в 2014-ому грала в Прем’єр-лізі? Клуб просто знявся з українського чемпіонату, незважаючи на те, що неминуче потрапляв під санкції. Так і перегорнули кримську сторінку в історії українського футболу, забувши, що першим чемпіоном незалежного чемпіонату була саме «Таврія»!
Але якщо в нас нинішній чемпіон – «Шахтар» – досі числиться зареєстрованим у Донецьку, а «Зоря» представляє так само окупований Луганськ, то чому в Федерації футболу України як не 3 роки тому, то зараз не додумалися створити професійну команду хоча б із формальною реєстрацією в якомусь кримському місті? Хто в ній гратиме? Хіба мало в Україні вихідців із Криму? Навіть у Луцьку виступають Сергій Петров і Редван Мемешев! А взагалі, коли в часи СССР загинув чи не увесь ташкентський «Пахтакор», то всі команди делегували туди своїх вихованців, і клуб врятували.
Хто міг би фінансувати? Якщо немає жодного олігарха з кримським корінням, то це питання треба було б поставити перед УЄФА, яка повинна гроші давати не запроданцям-футболістам із півострова (як зараз), а патріотам, які залишилися вірними Україні. Врешті-решт, і саме Федерація футболу України далеко не бідна структура, тому частину своїх апетитів могла б вгамувати на користь Його величності футболу та Української держави.

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%