Сторінками минулого (01.06.2017 р.)

Сторінками минулого (01.06.2017 р.)

77 років тому
Зажили по-новому

«Виявляючи піклування про стан здоров’я трудящих, Радянська влада виділила великі кошти на організацію і роботу медичних закладів. У Любомлі було відкрито лікарню, пологовий будинок, жіночу і дитячу консультації, шкірно-венеричний диспансер, санстанцію тощо.  А в лютому 1940 р. тут організували двомісячні курси для підготовки вчителів початкових класів».
(«Новий шлях», 1940 р.).

50 років тому
Сад від виконкому

«У березні 1966 р. виконком Волинської обласної ради депутатів трудящих й Волинська обласна рада профспілок прийняли спільну постанову «Про дальший розвиток колективного садівництва робітників і службовців області». Станом на першу половину 1967 р. виконком Луцької міської ради депутатів трудящих виділив під колективне садівництво масив площею 100 га та вирішив об’єднати всі існуючі колективні сади в єдине товариство садоводів-любителів».
(«Молодий ленінець», 1967 р.).

20 років тому
Церкву спалили на Вознесіння

«На третій день Вознесіння Господнього радісна подія відбулася в с. Мирне Горохівського р-ну. Тут закінчили розпочате 5 років тому будівництво церкви Архістратига Михаїла. Точніше – відродження храму, який був спалений у 1944 р. Перед злочином зайшов до священика один із тих, хто отримав завдання організувати пожежу зі словами: «Кто здєсь дірєктор церкві? Виносітє вєщі, чєрєз 15 мінут будєм поджигать!». Батюшка благав дати більше часу, але рівно через 15 хв. все запалало… Люди вже з полум’я хапали, хто що міг. Вдалося врятувати цінні реліквії… Тепер вони знайшли своє святе місце в новозбудованому храмі. А урочисте освячення провів місцевий священик отець Гавриїл і ще 27 духівників УПЦ, до парафіян звернувся і митрополит Ніфонт, вручивши грамоту Роману Притолюку за допомогу в відродженні святині».
(«Досвітня зоря», 
1997 р.).

10 років тому
Удар стихії

2 червня о 19.00 південною частиною м. Ківерці пронісся руйнівний смерч. Пошкоджено 7 багатоповерхівок, 60 індивідуальних житлових будинків. Стихія знищила понад 2 км ліній електромереж, повалила 3 високовольтні опори, вивела з ладу 1,5 км телефонних ліній, а також знищила 3 га лісу. Загалом в області у Ківерцівському і Рожищенському р-нах постраждало по 7 сіл, у Луцькому – 4, в Іваничівському – 3. Біля с. Чаруків Луцького р-ну зламані стовбури дерев заблокували рух автотранспорту на дорозі Луцьк-Горохів. Для вікачування води, яка затопила житлову забудову, в Луцьку і Володимирі-Волинському довелося застосовувати спецтехніку».
(«Волинська газета», 2007 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (203) - 45.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%