За живих і мертвих!

За живих і мертвих!


Храм Святого Миколая Чудотворця, який буде збудовано в м. Волноваха Донецької обл. спільними зусиллями волинян і мешканців Донбасу, стане осередком духовності, патріотизму і жертовності. У ньому молитимуться за Україну, за бійців, які в цей час захищають рідну землю від ворога і тих Героїв, які полягли на полі бою…

У Луцьку члени ініціативної групи з будівництва української церкви в місті-побратимі Луцька – Волновасі – провели прес-конференцію, де розповіли про результати візиту на Донбас. Загалом про це «Волинська газета» вже розповіла в публікації «Червоним маком поле пломенить…», надрукованій 25 травня ц. р.
А тепер – про особливі емоції учасників візиту, пов’язані з пошануванням пам’яті полеглих солдатів та моральної підтримки тих, хто продовжує стримувати орду агресора на передовій лінії фронту.
«Мене особливо вразили сльози волноваських жінок під пошанування полеглих бійців 51-ої мехбригади: щирі і не надумані. Це підтверджує, що дружні стосунки закладаються вже не тільки між органами влади, але і між громадами та окремими людьми. Бо й справді ми досягли небаченого для України результату: вперше представники одного міста будують церкву зовсім в іншому, вперше на Донбасі зводиться храм УПЦ Київського патріархату і вперше це робиться спільно жителями Західної і Східної України!», – не стримував емоцій керівник делегації, заступник Луцького міського голови Григорій Пустовіт.
«Жінка з Володимир-Волинського р-ну, яка вперше побувала на місці загибелі своєї кровиночки, повертаючись додому дуже просила: візьміть нас, родичів полеглих, наступного року знову в Волноваху! І ми це неодмінно зробимо. Як треба, мабуть, зробити все можливе, щоб переконати родини ще 4 полеглих волинян, аби вони теж поїхали вклонитися світлій пам’яті наших Героїв», – зауважив радник голови облдержадміністрації Тарас Яковлєв.
Майор Леонід Полінкевич, молодший лейтенант Володимр Овчарук, старший сержант Олександр Артимук, молодший сержант Дмитро Йовзик,  солдати Микола Бондарук,  Михайло Грицюк, Володимир Зарадюк,  Віталій Ліщук,  Віталій Маринич, Віталій Махновець,  Андрій Нечипурук,  Леонід Озеранчук,  Павло Попов,  Володимир Прокопчук,  Дмитро Шкрібляк,  Любомир Кузьмін,  Євген Біда, Михайло Рибак… У цьому сумному списку поряд і 10 волинян (4 із яких – лучани), і представники інших областей нашої країни: Житомирської, Львівської, Хмельницької, Закарпатської, Тернопільської… 
Саме тому представник Благодійного фонду «Волинь-2014» Ігор Лещенко висловив слушну пропозицію: звернутися до органів влади відповідних адміністративно-територіальних одиниць, щоб наступного року до складу делегації родичів полеглих під Волновахою Героїв було включено і рідних та близьких не лише волинян, але й тих представників інших областей України, хто теж не вийшов живим з-під ворожого вогню. І нехай молитва в храмі Святого Миколая Чудотворця, котрий буде збудований у м. Волновасі, лунає і за них…
Власне, ієромонах Макарій, який зараз опікується розбудовою місії УПЦ КП на Донбасі, зізнався: чи не вперше в ці травневі дні відчув себе на Донеччині так, ніби він – удома. І під час мітингу та панахиди біля с. Благодатне, де полягли наші хлопці, і в інших місцях… Особливо, коли зустрівся з земляками. 
І найбільш бажані з них – солдати-волиняни, які й зараз служать у складі 30-ої ОМБр, яка тримає оборону чи не в самісінькому пеклі обстрілів російських терористів – під селищем Гранітним.
Хлопцям волинська делегація доставила не лише продукти харчування та засоби особистої гігієни, але й патріотичні футболки, розмальовані дитячими руками.
«Ми побували на самій передовій лінії фронту… Я в минулому кадровий офіцер, тому особливо відчуваю високий бойовий дух солдата. І я його там відчув! Це – справжні воїни! Всі вони служать добровільно. Вони вже рік не були вдома на Волині, тому ми спробували їм передати хоча б частинку тепла рідного дому», – сказав Григорій Пустовіт.
«Треба було бачити розчулені обличчя наших мужніх солдатів! А вони на війні посміхаються рідко…», – додав начальник відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міськради Олексій Веремійчик.
Не забула волинська делегація і про ще одну специфічну категорію волинян, які наразі служать на Донбасі. Це – співробітники УСБУ у Волинській області, які відряджені в зону проведення АТО.
«У березні 2015-го один зі співробітників – Віктор Мандзик – загинув у Волновасі. Зараз на цьому місці – доглянутий пам’ятник нашому землякові. Місцеві люди дбають про це священне місце. Це не може не радувати. Як і наснага наших співробітників СБУ, які нині виконують нелегке завдання. Ми їм побажали головного: благополучно провести відрядження, з честю виконати всі завдання та щасливо повернутися додому, на Волинь», – зізнався керівник робочої групи Віктор Уніга.
«Це був дуже позитивний візит. У людей із різних куточків України відкрилася душа для щирого спілкування», – додав начальник УСБУ у Волинській області Юрій Фелонюк.

Роман УСТИМЧУК.
На фото Михайла ЛИТВАКА: солдати-волиняни зі складу 30-ої мехбригади з футболками від луцьких дітей.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (209) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%