Юлію Тимошенко треба випускати! Але не її одну…

Юлію Тимошенко треба випускати! Але не її одну…

Нинішній тиждень у роботі Верховної Ради України передбачений для роботи народних депутатів України в округах. Серед тих, кого люди рівно рік тому обрали до найвищого законодавчого органу нашої держави – наша землячка Катерина Ващук, яка належить до фракції Партії регіонів. Законотворець із багатющим досвідом роботи, відклавши всі справи, знову на Волині, адже ніколи не залишає поза увагою турбот, якими живуть земляки.
Щоправда, під час зустрічі з Катериною Тимофіївною ми торкнулися не тільки тем, які безпосередньо стосуються нашого краю.
Ось що думає Катерина Ващук про перспективи звільнення екс-прем’єрки Юлії Тимошенко:


«Взагалі, тюрма – не місце, де когось можна виправити на краще. Неволя – це те, чого не побажаєш навіть лютому ворогові. Як народний депутат я дуже багато разів допомагала людям, які потрапили в конфлікт із законом. І коли їхні правопорушення чи злочини не були небезпечними для суспільства, я завжди переконувала, що винних треба покарати, але позбавленням волі – в останню чергу, коли вже немає іншого виходу. Як жінка, я зовсім не радію від того, що Юлія Володимирівна так довго знаходиться в ув’язненні. Мені сумно усвідомлювати цей факт.  Хочеться, щоб вона перебувала на волі… Тому як тільки випаде перша нагода, я проголосую за законопроект, який дозволить Юлії Володимирівні залишити те місце, де її зараз утримують. Не думаю, що йдеться про помилування. Чинне законодавство гласить: якщо є в провадженні незавершені кримінальні справи, то такий громадянин не підпадає під амністію чи помилування. Це розуміють усі тверезомислячі люди та більшість українських політиків. Тому йдеться про закон, який дозволить Юлії Володимирівні виїхати за кордон на лікування. Причому, не їй одній! Думаю, в Україні є ще інші громадяни, які вкрай потребують лікування в іноземних клініках, але ще не відбули встановленого терміну позбавлення волі. Бо, знаєте, інколи з різноманітних популістських заяв може здатися, що в нас у місцях позбавлення волі нікого, крім Юлії Тимошенко, взагалі немає. Є за гратами дуже багато українських громадян, і вони також потребують допомоги! Та буквально кожен тиждень отримую десятки листів, неодноразово чую під час особистих зустрічей із виборцями одне й те ж: допоможіть вийти на волю! Доводиться спілкуватися на цю тему і з Уповноваженою з прав людини, із керівництвом Пенітенціарної служби України, з працівниками Комісії з питань помилування… Насправді проблема – набагато глибша, ніж доля однієї ув’язненої Тимошенко. Думаю, що наступного пленарного тижня (із 4 до 8 листопада) «проблема Тимошенко» буде розв’язана голосуванням у Верховній Раді України. Хоча у мене часто складається враження, що інколи ті, хто насправді не хоче бачити Юлію Володимирівну на волі, найгучніше кричать про необхідність її звільнення… Кричати – кричать, а конкретно фактично нічого для правового вирішення питання не роблять. Не хочу ні на кого конкретно показувати пальцем, бо наші волиняни – мудрі люди, тож самі все прекрасно розуміють. Але багато хто з нинішніх її союзників знову стане ніким, коли Юлія Тимошенко вийде з-за грат».
Роман УСТИМЧУК.
На фото з архіву: щойно відбулося голосування за відставку Уряду Тимошенко і Юлія Володимирівна залишила парламент, щоб за якийсь час потрапити за грати.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%