Все починається зі школи…

Все починається зі школи…


12-13 червня на базі Шацького лісового коледжу ім. Валентина Сулька відбувся обласний зліт учнівських лісництв Волині. Їх в області – 42, ще 6 знаходиться у процесі формування. 

На юннатівський форум прибуло по три представники з 38 учнівських лісництв області разом із керівниками-педагогами та кураторами-лісівниками. У програмі були презентації лісництв та виставкових природничих куточків, захист наукових робіт і змагання на краще знання у сфері лісоведення, цікаві конкурси, екскурсії до музеїв фауни й історії Шацького лісоколеджу, на рекреаційні пункти ДП «Шацьке УДЛГ», підсадка дерев у парку у с. Мельники, який при підтримці дорослих започаткували юні лісівники місцевої школи. Діти жили у студентському гуртожитку, харчувалися у їдальні коледжу. З ними та їх керівниками працювали досвідчені педагоги Волинського обласного еколого-натуралістичного центру та лісового коледжу.
Начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, що разом з директорами та головними лісничими державних лісопідприємств прибув на форум юннатів, як і всі лісівники Волині, вважає, що саме в учнівських лісництвах виховується любов до лісу, формуються перші уявлення про фах лісівника, даються професійні навики, відтак їхні вихованці вступають на навчання у лісові виші і згодом поповнюють лави старших колег. 
Формувати свідомість майбутніх лісоводів допомагають освітяни, зокрема, Волинський обласний еколого-натуралістичний центр під керівництвом Валентини Остапчук і в особі безпосереднього куратора учнівських лісництв завідувача відділу екології ВОЕНЦ Валентини Юхимчук. До речі, лісівники й освітяни єдині у своєму прагненні виховувати майбутнє покоління фахівців у любові до Бога, України, Природи, Лісу. 
Навіть легенький теплий червневий дощ не затьмарив радість святкового настрою юних лісівників, яких щиро вітали екс-директор Шацького лісового коледжу ім. Валентина Сулька Микола Моісеєнко, заступник голови ОДА Світлана Мишковець, заступник голови обласної ради Роман Карпюк, начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна, директор Шацького лісового коледжу ім. Валентина Сулька Ігор Жмурко та начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко. Учасників зльоту порадували і талановиті представники аматорської творчості, зокрема екобригада «Фація» з Каменя-Каширська. А потім у небо злетіло близько сотні кольорових кульок.
Тож в обласному зльоті учнівських лісництв Волині взяли участь керівництво облдержадміністрації, ВОУЛМГ та управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, директори та головні лісничі державних лісогосподарств, представники Шацької райдержадміністрації та районної ради, Шацької об’єднаної територіальної громади. Їх усіх разом із юннатами та керівниками-освітянами радо зустрів Шацький лісовий коледж ім. Валентина Сулька, який ще називають лісовим серцем Волині. 
Чимало його випускників колись були членами учнівських лісництв, а цього разу привезли на зліт своїх юних колег, показуючи дорогу до одного з найпрестижніших вишів України. Серед них, зокрема, були делегати нещодавнього з’їзду Товариства лісівників України – голова обласної організації ТЛУ, завідувач відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс та інженер лісових культур ДП «Любешівське ЛМГ» Віра Оласюк. Обоє згадали про свої роки навчання у лісовому технікумі (так тоді ще називався коледж), поділилися досвідом роботи. Донедавна, незважаючи на пенсійний вік, у Шацькому лісовому коледжі ім. Валентина Сулька працював Микола Моісеєнко – один із його директорів. Саме Микола Михайлович у 1967 р. створив найперше учнівське лісництво колишнього Союзу – Цуманське. Вже наступного року на Виставці досягнень народного господарства СССР Цуманське шкільне лісництво зайняло III місце і привезло з Москви бронзову медаль. Про це він говорив і на відкритті учнівського зльоту, і під час його роботи, а у завершальний день команді переможниці подарував ще й книгу, де є розповідь про першого директора Шацького лісового технікуму Валентина Сулька і заповів передавати її як перехідний приз наступним переможцям, щоб усі її прочитали.
Лісівничий гарт у Цуманському учнівському лісництві пройшли й десятки нині діючих директорів і головних лісничих, що працюють на Волині і за її межами. Микола Моісеєнко й досі, хоч вже майже 20 років перебуває на заслуженому відпочинку, – частий гість лісової альма-матер, де в останні роки читав студентам лісову ботаніку. Тут же працює викладачем і найперший учнівський лісничий цього ж Цуманського шкільного лісництва Сергій Ковш, що разом із дорослими започатковував нову на той час учнівську лісівничо-профорієнтаційну формацію, яка цілком себе виправдала. Адже школярі й досі за прикладом цуманчан-першопрохідців садять ліс, доглядають за посівами, виготовляють і вивішують шпаківні, обгороджують мурашники. Про все це учасники зльоту мали можливість дізнатися з перших вуст, а ще сфотографуватися напам’ять і з Сергієм Ковшем, і з начальником лісоуправління Олександром Кватирком та його першим заступником Віктором Сахнюком, делегатами з’їзду Товариства лісівників України, провідними науковцями волинських вишів, керівниками області. Зустрів тут і наймолодшого юного лісівника Волині – вже четвертокласника Назарка Луця з с. Нова Руда Маневицького р-ну, про якого неводнораз писала «Волинська газета». Хлопець приїхав на зліт разом із одношколянами Лілією Бубнюк, Анастасією Цьопух, Дмитром Зайцем та мамою-керівником учнівського лісництва Людмилою Іванівною і був безмежно вражений побаченим. Упродовж двох днів було багато цікавих подій, а в кінці – підсумки поважного журі.
У загальнокомандному заліку перемогла команда Ратнівського учнівського лісництва, що діє на базі ДП «Ратнівське ЛМГ». Юні лісівники Анастасія Маковецька, Юлія Касянчук, Ангеліна Савчук та їх керівник Людмила Філіпчук не приховували своїх емоцій. Перемогли заслужено: у них найкраща наукова робота, виставка, високі оцінки за презентацію та участь у лісівничому конкурсі. Друге місце розділили між собою команди Скулинського (ДП «Ковельське ЛГ») та Боголюбського (ДП «Ківерцівське ЛГ») лісництв. Треті місця журі присудило командам Смідинського (ДП «Старовижівське ЛГ») та Любешівського (ДП «Любешівське ЛМГ) лісництв. Окрім грамот управлінь освіти, науки та молоді облдержадміністрації, лісового та мисливського господарства учасники отримали цінні призи від лісівників та сертифікати на знижку на навчання від ректора Академії рекреаційних технологій та права Андрія Сітовського. А голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс від імені начальника лісоуправління Олександра Кватирка вручив ще й спеціальний приз за найкращу лісівничу форму команді Скулинського учнівського лісництва. 
Форум юних лісівників організувало управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації спільно з Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Волинським обласним еколого-натуралістичним центром, Шацьким лісовим коледжем ім. В. В. Сулька та обласною організацією Товариства лісівників України.
Директор коледжу Ігор Жмурко, бажаючи юним лісівникам щасливого дитинства, запросив після школи на навчання до Шацька. Він вважає, що головне завдання зльотів, які вже традиційно проводяться на базі коледжу, – дати можливість школярам познайомитися безпосередньо з навчальною базою вишу, його інфраструктурою, гуртожитками, їдальнею, музеями, картинною галереєю, дендрологічним парком, аби вони зробили свій вибір і, можливо, вже цієї вступної кампанії стали студентами. Тож не тільки високопосадовці, а й юні лісівники Волині екзаменували Шацький виш, що вважається найкращим в Україні. 
А як живеться студентам Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька? Подаємо коротку підбірку останніх новинок з життя лісової альма-матер. Більш широко і детально про це можна дізнатися, завітавши на сайт навчального закладу.

Конкурс лісорубів
У Шацькому лісовому коледжі ім. Валентина Сулька відбулися традиційні змагання лісорубів. Їх організувала і провела циклова комісія технічних дисциплін за сприяння та підтримки ТОВ «Андреас Штіль».
За звання «кращий» з розбирання і збирання пиляльного вузла пили, обрізки сучків, точного розкряжування та розкряжування деревини комбінованим способом змагалися студенти третього курсу. Головний акцент організатори заходу робили на дотриманні вимог охорони праці під час виконання усіх вправ, швидкості їх виконання та недопущенні порушення розроблених правил. Спостерігати за гарячими баталіями прийшли студенти старших та молодших курсів, викладачі.
Журі оцінювало швидкість роботи, якість і точність виконання завдання та дотримання техніки безпеки. До речі, саме за порушення правил безпечної поведінки при виконанні усіх вправ деякі учасники змагань отримали штрафні бали, що позначилося на їх кінцевому результаті.
Та, мабуть, найбільше захоплення у спостерігачів і самих лісорубів викликав останній етап змагань – коління дров. Тут лісоруби мали можливість показати не лише свої професійні навики, а й спритність та витримку.
За підсумками усіх конкурсів, переможцем стала група ЛГ-35 в складі Андрія Базюка, Валерія Краснодемського та Анатолія Приймака.
Грамоти та подарунки отримали також інші призери, а саме в номінації монтаж ланцюга – Сергій Бірук (група ЛГ-34), точне розкряжування та розкряжування деревини комбінованим способом двічі відзначено Валерія Краснодемського та з розбирання і збирання пиляльного вузла пили – Анатолія Приймака (обоє з команди-переможниці).
В точності рубання переміг Валентин Яцина (група ЛГ 33). Цінні призи з логотипом компанії STIHL та картки на знижки у фірмових магазинах отримали переможці, заохочувальні подарунки – всі учасники. Від студентського профкому команди учасники отримали солодощі.
Адміністрація коледжу подякувала ТОВ «Андреас Штіль» за сприяння у проведенні змагань та висловила надію на подальшу співпрацю.

Засідання ради 
керівників ВНЗ
У Шацькому лісовому коледжі ім. В. В. Сулька відбулось засідання Ради керівників ВНЗ I-IV рівнів акредитації Волинської області. Доповідачами виступили методист Ради директорів ВНЗ I-II рівнів акредитації Л.І. Боремчук, директор Шацького лісового коледжу ім .В. В. Сулька Ігор Жмурко, завідувач сектору моніторингу та перевірок закупівель Західного офісу державної аудиторської служби у Волинській області В. М. Приймачук, ректор Луцького національного технічного університету П. П. Савчук, голова Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки В. Г. Грановський та директора Луцького педагогічного коледжу, голова Ради директорів ВНЗ I-II рівнів акредитації Петро Бойчук.
Гості також відвідали музей фауни та переглянули святкову програму, присвячену Зеленим святам. Дійство проходило під відкритим небом у дендропарку коледжу, де за сцену слугувала зелена галявина.

День здоров’я
У День здоров’я на старт вийшли усі студенти та викладачі лісоколеджу. А він вже за традицією відбувався на стадіоні селища. Учасники і від занять відволіклись, і разом побули на природі, та ще й заповзято позмагалися у швидкості, спритності та влучності.
Кожна група представила команду для участі у 10-ти видах змагань: біг 100 м, 500 та 1000 м, гирі, амреслінг, стрільба, дартс, змішана естафета, шведська естафета, жонглювання м’ячем та перетягування канату.
Багато щирих емоцій, радість перемог та розчарування поразок, підтримка друзів та приємна втома – все це наповнювало день здоров’я лісоколеджу.
У підсумковому заліку перемогу святкувала група ЛГ 14, 2 місце виборола група ЛГ 35, бронзу здобули студенти ЛГ 33. А ось рейтинг решти учасників: 14 місце – група ЛГ 13, 13 – ЛГ 23, 12 – ЛГ 15, 11 – ЛГ 34, 10 – збірна команда груп БО 21 та ЛЗ 22, 9 – БО-ЛЗ 11, 8 – ЛГ 25, 7 – ЛГ 26, 6 – ЛГ 24, 5 – збірна команда груп ЛЗ 32 та ЛГ 44, 4 – ЛГ 43.

Підготував Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора: юні лісівники Волині з почесними гостями та організаторами зльоту.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%