Радикальний рецепт дій

Радикальний рецепт дійТакий лейтмотив візиту на Волинь народного депутата України, лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Візит виявився настільки конструктивним, що про нього згадуватимуть довго!

Пишуча та знімаюча братія разом з партійцями-радикалами зустрічали столичного гостя на в’їзді у смт Цумань Ківерцівського р-ну. Тут Олегу Валерійовичу піднесли на вишиваному рушникові запашний  хліб – символ нашого достатку – та привітали з прибуттям на Волинь. 
Кортеж відразу рушив до приватного акціонерного товариства «Цумань». Це – одне з кращих підприємств деревообробної промисловості України, біографія якого нараховує понад 100 років. Ще за царських часів князі Радзивілли не лише дбали про навколишні ліси, але й налагодили сучасне деревообробне виробництво. Тож фактично до вересня 1939-го продукція цуманських майстрів була відома далеко за межами Волині.
Нинішнє приватне акціонерне підприємство продовжує славні традиції свого попередника. Продукція ПАТ «Цумань» добре відома у багатьох країнах Західної Європи та республіках пост-радянського простору.  Тут використовують новітні технології виробництва листів фанери та струганого шпону з дуба, вільхи, бука, ясена, клена, явора, сосни, черешні, горіха тощо. У минулому році за рахунок розширення виробництва на підприємстві додатково облаштували 100 робочих місць. 
Така відрядна статистика, що її надали виконуюча обов’язки керівника підприємства Тетяна Камінська та селищний голова Цумані Анатолій Дорошук, надзвичайно порадувала народного депутата: 
«Це добре, але я хочу, щоб ви мали достатньо сировини і трудовлаштовували не 100, а 500, 1000 людей. Щоб українуці не їхали за кордон у пошуках кращої долі, а працювали на місці, тут годували своїх дітей, свої сім’ї ».
Олег Ляшко разом із однопартійцями у супроводі керівництва підприємства ознайомився з виробництвом, технологічними процесами, умовами праці та безпеки, поспілкувався у цехах із робітниками, спробував попрацювати біля деревообробних верстатів, що схвально сприйняли працівники підприємства, побував на складському дворі, де наочно переконався у відсутності достатньої кількості сировини.
 Саме тут і відбулася імпровізована прес-конференція народного депутата для представників засобів масової інформації, що супроводжували його у цій поїздці.
– Ми зараз перебуваємо на біржі сировини, – починає з головного Олег Ляшко. – І ви бачите, що сировини, по суті, нема. Ось чому ми добивалися заборони на вивезення з України лісу-кругляку. Для того, щоб наші підприємства деревобробки були завантажені роботою! Для того, щоб не було дефіциту сировини, бо це робочі місця для українців і зарплати для українців! І ми добилися, щоб цей закон був прийнятий. Та сьогодні уряд в обмін на черговий кредит від міжнародних донорів хоче скасувати цей мораторій. А скасування мораторію на вивезення з нашої держави лісу-кругляку приведе до того, що сотні таких підприємств, як у Цумані, взагалі залишаться без роботи. Минулого року тут узяли на роботу 100 людей, і це 100 українців додатково отримали роботу. Я хочу, щоб це підприємство було завантажене на повну потужність!
Якщо європейці хочуть мати наш ліс, розмірковує Олег Валерійович, то хай привозять сюди нове обладнання, вкладають інвестиції і створюють робочі місця та платять нашим людям зарплати, а до державоного та місцевих бюджетів – податки. Вивозити ліс можна тільки в обробленому вигляді. Ми маємо стимулювати модернізацію власного виробництва. Це на нинішньому етапі є ключовим завданням. Бо на українських підприємствах, зазвичай, дуже застарілі основні фонди, які інвесторам доводиться оновлювати за власні кошти. 
Аби підтримати процес модернізації, нині в парламенті Радикальна партія Олега Ляшка добивається прийняття закону про звільнення від сплати імпортного мита і розстрочки ПДВ на три роки на нове технологічне обладнанняя. Це здешевить, мінімум, на 30% продукцію вітчизняних виробників і дасть змогу підприємствам більше купувати імпортного обладнання, підвищувати продуктивність праці, знижувати енергозатратність і на цій основі підняти зарплату працюючим. Пора перейняти світовий досвід – більше тратити грошей на зарплати, а не на енергоносії.
ПАТ «Цумань» у цьому плані – визначальне підприємство. Бо воно за місяць може переробляти 3 тис. куб. м деревини, але поки що працює у півсили. Дефіцит сировини  не дає можливості працювати на повну потужність. Через те страдають не тільки цуманці, а й бюджети різних рангів, котрі недоотримують чимало коштів. 
Чому така політика не турбує осіб, котрі стоять біля керма держави? 
А ось Олега Валерійовича, котрий, до речі, був автором законопроекту про мораторій на продаж необробленої деревини за кордон, болить серце за такий стан речей. 
– Ми не повинні бути сировинним придатком для інших держав, – категорічний у своїх судженнях про досить важливу проблему голова Радикальної партії . – Чому за чергові кредити держава має вивозити ліс-кругляк чи зерно, а не переробляти усе це в себе і за готову продукцію заробляти валюту?!
В одному з цехів цуманського підприємства Олег Ляшко спілкувався з робітниками, озвучивши ряд актуальних питань, що стосуються життя кожного пересічного українця. 
«У кожному сільському дворі нині має бути не менше три корови. Держава повинна дотувати тваринництво. На жаль, поголів’я корів зменшується, бо при владі багато свиней. А має бути, навпаки», – це висловлювання радикала викликає веселу посмішку на заклопотаних обличчях присутніх. Бо він говорить те, про що всі думають.
На виході з прохідної народного депутата перепиняє невеликий гурт людей. У кожного свої болі та проблеми, але найбільше людей турбують сьогочасні ціни як на промислові, так і на продовольчі товари, а також – непосильні тарифи. Олег Ляшко у всіх цих бідах звинувачує керівництво держави, яке самоусунолося від вирішення соціальних проблем. Він також погоджується, що тарифи на комунальні послуги значно завищені, зокрема, газ від сили має коштувати 2,5-3 тис. грн за 1 тис. кубів, а не стільки, як платимо тепер. З цього приводу Радикальна партія подала позов до суду, але його там мурижать уже рік. 
Усі звернення цуманців київський гість обіцяє детально розглянути і допомогти кожному. Будемо сподіватися, що саме так і станеться. 
У Луцьку лідер Радикальної партії вислухав і пообіцяв розібратися зі скаргами волинян, що протестували біля обласної прокуратури. Люди прямо вказують на безчинства правоохоронців щодо розслідування ряду кримінальних злочинів. Тому верхівку прокурорів Олег Ляшко навіть відриває від смачного обіду в ресторані, щоб прямо сказати: ідіть і захищайте права людей, боріться зі злочинністю! 
Громадяни також говорять про недолугість державної виконавчої влади обласного рівня. Олег Валерійович про це також знає і обіцяє допомогти вирішити цю задавнену проблему.
Післяобідньої пори Олег Валерійович із супрводжуючими поклали квіти до пантеону «Небесної сотні» та бійців, загиблих в АТО, що на Театральному майдані обласного центру. Почесного гостя привітав та поспілкувався з ним митрополит Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату Михаїл. Владика супроводжував народного обранця і до місця розкопок, які нині проводяться на території колишньої Луцької тюрми у Старому місті, де у перші дні другого етапу Другої світової війни енкаведисти розстріляли кілька тисяч в’язнів-українців. Неприємний холодок вповзає у душу, коли споглядаєш відкопані людські кістки, до кінця недопріле взуття, інші елементи одягу. 
«Кремль і сьогодні показує нам свою «любов», – зауважує Олег Валерійович. – Той режим, якого ми позбулися, ніколи не повинен повторитися!».   
Кінцевим пунктом волинського візиту лідера Радикальної партії стала обласна клінічна лікарня,  якій він вручив урядовий сертифікат на 3 млн грн для придбання обладнання. Від імені двотисячного колективу Олега Ляшка вітав головний лікар Іван Сидор. Від народного депутата України з нагоди професійного свята окремі медики отримали подяки та грошові премії. 
Не обминув високий гість своєю увагою і недолугу медичну реформу, яку «продавлює» влада і яка не обіцяє нічого доброго. 
«Це геноцид, а не щось інше! Ця реформа передбачає масові скорочення та неможливість отримати кваліфіковану меддопомогу».
Значне місце під час спілкувань з волинянами народний депутат і водночас голова Радикальної партії приділяв питанням підвищення зарплат та пенсій. На його думку, це єдина можливість позбутися одвічної бідності українців. 
І на завершення повідомив журналістів, що візит був досить продуктивний і корисний.

Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото автора: Олег Ляшко у робітничому середовищі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%