А на Львівщині – Сало!

А на Львівщині – Сало!

Нещодавнє засідання Ради регіонів під головуванням Президента України Віктора Януковича виявилося доленосним доля багатьох керівників виконавчої влади обласного рівня. 

«І якщо наші голови облдержадміністрацій не відповідають цим критеріям і оцінкам, будемо приймати рішення і готувати пропозиції, – заявив у Борисполі на Київщині Віктор Федорович. –Нікого не треба умовляти працювати. Ми багато вже пройшли разом часу, щоб не розуміти, чи здатен ефективно працювати, чи ні, але від цього не повинні страждати люди».
І оргвисновки не примусили себе довго очікувати. «Першим пішов» голова облдержадміністрації сусідньої Львівщини Віктор Шемчук. Його глава держави 31 жовтня не тільки звільнив, але й… призначив – своїм радником. Натомість виконавчу вертикаль влади на Галичині доручено очолити міліцейському генералові Олегові Салу, який до цього займав посаду першого заступника начальника Департаменту громадської безпеки МВС України. Взагалі, в Олега Михайловича багатий досвід служби на міліцейській ниві: свого часу був заступником начальника УМВСУ у Львівській області, потім очолював облуправління внутрішніх справ на Івано-Франківщині та Рівненщині (до речі, до цих керівних посад свого часу мав відношення і командирований у 2002-2005 рр. на Волинь Президентом Кучмою Герой України генерал-лейтенант міліції Анатолій Француз).
Що стало причиною відсторонення від обов’язків львівського «губернатора», наразі не повідомляється. Хоча деградація суспільно-економічних показників краю, повний крах у сфері дорожнього будівництва та внутрішня нестабільність, вочевидь, зіграли не останню роль у логіці ухвалення рішення про звільнення Віктора Шемчука з посади, на яку він прийшов із системи органів прокуратури лише 2 березня 2013 р.
Не набагато довше, до речі, трудився головою Львівської облдержадміністрації й попередник Віктора Вікторовича – Михайло Цимбалюк: із 2 листопада 2011-го до березневої відставки (зараз Михайло Дмитрович – заступник голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова). Варто також нагадати, що першим «губернатором» Галичини після обрання Віктора Януковича Президентом України був із квітня 2010-го ще один науковець та практик правоохоронної тематики – народний депутат України Василь Горбаль. Щоправда, невдовзі на його місце ненадовго прийшов генерал міліції – Михайло Цимбалюк, який попрацював на цій посаді з 21 грудня 2010-го…
Якщо врахувати, що виконавча влада Галичини зазнавала системних кадрових змін і під час роботи попереднього глави держави (Микола Кміть і Петро Олійник), то час уже говорити про певну закономірність аномалії львівської влади: за неповних 8 років там встигло попрацювати 6 голів облдержадміністрації! 
Якщо порівнювати з Волинню, то стабільність – явно на нашому боці: з 2005-го у нас відбулося лише 3 зміни: Володимир Бондар, Микола Романюк і Борис Клімчук, який працює і донині. А де стабільність, там і відповідальність та результат.
Наш кор.   
На фото: Олег Сало ще одягнув звичний генеральський мундир, але вже змінює його на цивільне вбрання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.1%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 55.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.4%