Гостинність «Лісової пісні»

Гостинність «Лісової пісні»


Цей санаторій давно славиться не тільки лікувальними процедурами та багатою на срібло озерною водою Пісочного, але й високою культурою обслуговуючого персоналу, роботу якого зорганізовує і спрямовує адміністрація.

 Вона докладає максимум зусиль до того, аби відпочивальникам почувалося не згірше, ніж дома. Такий підхід дає добрі результати. Цьогоріч короткотерміновий приют надаватиме ця оздоровниця і спортсменам-інвалідам. 
З нагоди заїзду першої групи людей з вродженими вадами у спортивній залі «Лісової пісні» відбулася невеличка урочистість, на яку запросили  заступника голови обласної ради Романа Карпюка та ректора, кандидата наук з фізичного виховання і спорту Академії рекреаційних технологій і права Андрія Сітовського, в. о. начальника Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Віктора Галан-Ващука.
Святкову частину зустрічі вступним словом відкрила завідуюча відділом культури санаторію «Лісова пісня» Ольга Гайова. Саме Ольга Василівна разом з Катериною Михальчук, яка забезпечує музичний супровід, є не тільки організаторам дискотек та вечорів відпочинку, а й душею усіх культурно-розважальних заходів.
Як годиться у таких випадках, перше слово до гостей від імені адміністрації санаторію мовила Руслана Дибель. Вона щиро привітала перших у цьому році відпочивальників з вродженими вадами, побажала їм поправити здоров’я, набратися снаги для нових досягнень в інвалідному спорті.
У «Лісовій пісні» з кожним роком покращується матеріально-технічна база та лікувальні умови. Нині тут успішно долають хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, суглобів та хребта, нервової системи, шкіри. Традиційне лікування гармонійно поєднується з гірудо- гомо-фіто- та мануальною терапією, застосуванням торфяних грязей, озокериту тощо. До послуг пацієнтів підводний та гідролазерний душі, лікувальна гімнастика, тренажерна зала, різноманітні масажі, тібетська сауна.
Тільки у лікувально-діагностичному відділенні надають понад 40 процедур. Санаторій забезпечений сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Для уточнення діагнозу та оцінки ефективності лікувального процесу проводяться клінічні та біохімічні дослідження, працюють кабінети УЗД серця, щитовидної залози, внутрішніх органів, функціональної діагностики. Гордістю оздоровниці нашого краю є хвойні, вівсяні та соєві фітованни, різноманітні фіточаї, кисневі фітококтейлі, фітоаплакації з гречкою, конюшиною та різнотрав’ям. Для лікування різноманітних хвороб використовують близько 100 видів трав, які заготовляють в екологічно чистій місцевості.
Ведуча люб’язно запросила до мікрофона заступникка голови обласної ради, голову відділення Національного Олімпійського Комітеу України у Волинській області Романа Карпюка, який поінформував, що цьогоріч депутати обласної ради внесли ряд змін до обласної цілової програми щодо розвитку спорту та виділили відповідні кошти на реабілітацію інвалідів. Ці зміни підтримав і голова облради Ігор Палиця. Представник самоврядного органу Волині також щиро привітав спортсменів-інвалідів, які достойно захищають спортивну честь нашої області на Всеукраїнському та міжнародному рівнях, побажав гарного та змістовного відпочинку. Доброта та щирість були у словах ректора Академії рекреаційних технологій і права, де за кошти Фонду інвалідів навчається чимало спортсменів з вродженими вадами, Андрія Сітовського та в. о. начальника Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Віктора Галан-Ващука. 
– Це вперше на теренах нашої області організовано фізкультурно-спортивну реабілітацію людей з вродженими вадами, – зауважив Віктор Йосипович. – Усе це можливе завдяки депутатам обласної ради, які з розумінням поставилися до проблем інвалідного спорту та до потреб людей, обділених долею. Їм, безумовно, важко виживати, але їх силі волі треба позаздрити. Як таких людей не підтримати і морально, і матеріально. Група, яка заїхала у санаторій, сформована за списками районів. Це в основному наші параолімпійці, які є гордістю і Волині, і України.
З окремими з них нам вдалося поспілкуватися. Ми не могли обминути увагою щупленького хлопчика, пересуватися якому допомагала палиця. 13-річний Андрій Найко у «Лісовій пісні» уперше. Родом він з с. Піддубці, що в Луцькому районі. Захворювання не стало для нього перешкодою на шляху до спорту. З 4 років займається плаванням і показує непогані результати. Дивись, і через кілька років привезе олімпійське золото у рідне село, чим неодмінно прославить його та порадує своїх земляків.
Рада спілкуванню зі своїми колегами з «Інваспорту» і кандитат у майстри спорту України з пауероліфтінгу Оксеня Токар з с. Колодниця Ковельського району, яка двічі ставала призеркою на змаганнях у Дніпрі.
– Не можу натішитися тутешньою природою, яка так і кличе та манить до себе, – захоплення, здається, так і вихлюпується на зовню Оксені, до якої присутні виявляють щиру повагу. У складі дружної спортивної команди, яка заїхала на відпочинок до озера Пісочного, і житель с.Коритниця Володимир-Волинського району Павло Лягов.
Відпочивальників порадували своїм співом санаторівські аматори. Після невеличкого концерту спортсмени ознайомилися з оздоровницею, дізналися про ті процедури, які тут можна отримати, пригостилися фіточаями.  Чоловічу братію неабияк зацікавила більярдна зала, якою вони можуть користуватися протягом відпочинкового періоду безкоштовно. Такій інформації спортсмени-мужчини дуже пораділи і тут же взялися за киї, аби покатати шари.
Руслана Дибель, яка повсякчас супроводжувала свої тимчасових підопічних, запевнила, що їм тут не тільки сподобається. Адже до їх послуг не тільки купання в озері, вода якого багата на срібло та гліцерин, а спортивні зали та різноманітні майданчики. Гарна погода і чисте повітря також дадуть позитивний ефект.

Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото автора: урочиста мить зустрічі спортсменів-інвалідів – виступають Роман Карпюк, Руслана Дибель і Віктор Галан-Ващук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%