Сторінками минулого 22.06.2017

Сторінками минулого 22.06.2017

80 років тому
Підступна комасація

«Польська влада, яка захопила у вересні 1920 р. Шацький повіт, вдалася до боротьби з черезсмужжям селянських наділів… Вона вдалася до так званої комасації, коли селянин міг отримати землю однією ділянкою лише тоді, коли переселиться на хутір і зведе там будинок. А цим правом могли скористатися тільки заможні. Тож навколо Шацька станом на 1937 р. уже виникли хутори Хороми, Посіч, Городище, Вороткове, Камені та інші».
(«Гомін», 1937 р.).

50 років тому
Червоний мандат

У ювілейному 1967 р. у колгоспі ім. ХХІІ з’їзду КПСС добилися рекордного для Олицького району врожаю зернових – 31,6 цнт з гектара. Тому на урочистих зборах, присвячених 50-річчю Великого Жовтня, в щойно відкритому колгоспному Будинку культури артілі було вручено пам’ятний червоний прапор райкому КП України і районної Ради депутатів трудящих, а кращий дояр М. Й. Денисюк одержав перехідний червоний мандат».
(«Радянська Волинь», 1967 р.).

25 років тому
КПУ і НРУ

Після призначення колишнього другого секретаря та голови облради Володимира Блаженчука Представником Президента України у Волинській області здійснено кроки з налагодження співпраці між колишніми партфункціонерами та активістами Народного руху України. «На сесії облради він заявив: представники руху увійшли до складу обласної адміністрації, вони працюють на посадах заступника глави, начальників управлінь, відділів, комітетів, очолюють 9 райдержадміністрацій і 1 міськвиконком».
(«Волинь», 1992 р.).

10 років тому
Аварія потягу з фосфором

Аварія залізничних цистерн із жовтим фосфором на Львівщині спричинила  в області паніку. На Горохівщину терміново прибули фахівці МНС, управління екології і санстанції, щоб узяти проби повітря та ґрунту. Боротися з наслідками хімічної атаки заважає висока температура повітря, яка в області сягнула 34 градусів за Цельсієм. «Закликаю всіх зберігати спокій і керуватися тільки здоровим глуздом… Підстав для хвилювання немає. Але краще утриматися від купання, не пити воду з відкритих водойм і не випасати худобу в долинах», – сказав голова облдержадміністрації Володимир Бондар.
(«Волинська газета», 2007 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%