Блискуча агентурна операція

Блискуча агентурна операція


Крадіжки нашого бурштину організували в… українському парламенті?!

В Генеральну прокуратуру України скеровано подання на притягнення до відповідальності народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова. Ці «слуги народу» за хабарі «проштовхували» в парламенті потрібні їм особисто зміни до законодавства про видобуток бурштину. Отримали, зокрема, за внесення змін щодо зменшення рентної платні в бюджет всього по 15 тис. «зелених»…
Керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник на спеціальному брифінгу 20 червня першим оприлюднив результати сенсаційної справи.
«Подання щодо зняття депутатського імунітету з народних депутатів Розенблата і Полякова скеровані Генеральному прокурору. Сподіваюся, що Юрій Луценко оперативно відреагує на ці листи і направить подання до Верховної Ради», – цитує Артема Ситника «Українська правда».
Він також висловив сподівання, що за 2 пленарних тижні парламент зможе розглянути ці подання, адже доказової бази, зібраної прокурорами і детективами, достатньо для висунення обвинувачень у хабарництві.
Керівник НАБУ зазначив, що нинішня справа про хабарництво отримана в результаті реалізації агентурної операції. Вона здійснювалася спільно з Федеральним бюро розслідувань США.
У той же час керівник Слідчої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький навів нові деталі:
«Всього затримано шестеро осіб: це помічники народних депутатів, один охоронець та двоє представників громадських організацій… Борислав Розенблат, на думку слідства, захотів взяти участь у видобутку та експорті бурштину. Через це він сам вирішив звернутися до представника фірми нерезидента України з проханням про організацію спільного бізнесу, в якому взяв на себе зобов’язання «вирішувати питання» з державними органами. Згідно з задумом, бурштин мав вивозитися за заниженими цінами, а частину дійсного прибутку мали перераховувати на компанію, зареєстровану в США. За наполяганням Борислава Розенблата, співвласником компанії мала стати його сестра. Загальна сума хабара складала 275 тисяч доларів США».
Затримання підозрюваних відбулося саме по цьому епізоду. А Максим Поляков так перелякався, що навіть вихопив у детектива відеокамеру!
Варто зауважити, що розвиток цивілізованого промислу волинського бурштину неодноразово гальмувався на рівні парламенту з незрозумілих для волинян причин. Але те, що «накопало» НАБУ, все пояснює: такі як Борислав Розенблат (фракція «Блоку Петра Порошенка») і Максим Поляков («Народний фронт»), замість того, щоб сприяти законності в сфері видобутку надр запустили свої брудні руки в народну кишеню….
Чи були в них спільники в нашій області, наразі невідомо. Але що хтось впливовий намагається паралізувати легальну роботу комунального підприємства «Волиньприродресурс» у частині видобутку бурштину, то це також очевидно. 
Скандал, до речі, виник одночасно з початком офіційного візиту Президента України Петра Порошенка в США…

Сергій ШРАМЧУК.
На фото Сергія ЦЮРИЦЯ: сліди незаконних бурштинокопачів на Маневиччині ведуть у Київ…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%