Шкільні канікули – без екскурсій!

Шкільні канікули – без екскурсій!

Жовтень став червоним для багатьох волинських школярів. І не через те, що осінь почала змінювати колір листя на деревах. Причина – в безвідповідальному ставленні багатьох дорослих до дітей. Особливо прикро, що саме 12 числа цього місяця сталося одразу 2 трагічних події з участю луцьких школярів. Під час фотосесії в р. Прут оступилася та впала учениця школи №24 із м. Луцьк, а під час екскурсії групи учнів гімназії №14 із обласного центру на автодорозі Дубно – Львів з’їхав у кювет і врізався в дерево автобус туристичної фірми: 3 пасажирів із 26 осіб, які перебували в салоні, зазнали тілесних ушкоджень.

Зрозуміло, що міліція та прокуратура зараз проводять ретельне розслідування кримінальних справ, порушених за фактами загибелі та травмування школярів. Проте якщо згадати, що на Волині загибель дітей під час їхнього організованого перевезення трапляється далеко не вперше (наприклад, ще довго не забути жахливе зіткнення транспортних засобів на Маневиччині, внаслідок якого загинули та покалічилися старшокласники, що їхали здавати тести ЗНО), то проблема безпечного пересування школярів під час екскурсій уже давно перестала бути справою лише правоохоронців та освітян. А щоб довідатися, які висновки з минулих нещасних випадків зроблено і які заходи здійснено, аби нічого подібного не повторювалося знову, «Волинська газета» звернулася за компетентним роз’ясненням до начальника облуправління освіти і науки Олександра Хомича. 
Приємно констатувати, що відповідь із цієї державної установи надійшла оперативно, а суть її виявилася конструктивною та зрозумілою.
«Крім попередньо зазначених у листі трагічних випадків із дітьми, що сталися в 2012-2013 роках під час екскурсій, була ще одна нещасна пригода: 13 жовтня 2012 р. у с. Кривче Тернопільської обл. перекинувся на лівий бік автобус з дітьми Луцької ЗОШ №11 – колегіуму. Внаслідок ДТП було травмовано 24 школярі, які зазнали тілесних ушкоджень легкого та середнього ступенів важкості. Причина нещасного випадку – некваліфіковані дії водія екскурсійного автобуса.
З метою якісного оформлення документів на організацію туристичних та екскурсійних перевезень організованих груп дітей та для подальшого використання в роботі розроблено та затверджено наказом по управлінню освіти і науки облдержадміністрації примірна інструкція з охорони праці при перевезенні організованих груп дітей автомобільним і залізничним транспортом.
Для кожної групи з 10 дітей призначається керівник, відповідальний за їхнє супроводження під час поїздки, а для групи 30 і більше дітей – медичний працівник. Перевезення організованих груп дітей здійснюється тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.
На цей час створено комісії зі спеціального розслідування по управлінню освіти Луцької міської ради та проводиться розслідування відповідними правоохоронними органами.
Управлінням освіти Луцької міської ради надіслано в ЗНЗ рекомендаційний лист щодо призупинення організації туристичних та екскурсійних перевезень організованих груп дітей, проводиться перевірка щодо проведення якості інструктажів із правил поведінки і техніки безпеки під час поїздки», – повідомив заступник начальника освітянського управління Волині Юліан Таранчук.
Таким чином, поки компетентні структури не визначать коло перевізників, здатних надавати шкільним екскурсіям якісні транспортні послуги, а педагогічні кадри додатково не перевірять на здатність гарантувати безпеку та здоров’я дітей під час маршрутів до тих чи інших пам’яток історії та культури, осінні канікули для волинських школярів пройдуть без організованих поїздок. І це менше лихо, ніж чергове можливе повідомлення про ДТП…
Роман УСТИМЧУК.
На фото з архіву «Волинської газети»: такими виявилися наслідки ДТП із участю дітей, що їхали складати тести ЗНО…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%