Підтримати і допомогти

Підтримати і допомогти

Серед пріоритетних напрямків діяльності державної служби зайнятості – сприяння працевлаштуванню соціально-вразливих категорій громадян, котрі згідно з чинним Законом України «Про зайнятість населення» мають тепер додаткові гарантії у пошуку роботи. 

У січні-вересні 2013 р. до Волинської обласної служби зайнятості звернулося 13428 таких осіб, статус безробітного отримали 11813. Із них 3643 – це один із батьків або особа, яка їх замінює та має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; 3 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, або ті, яким виповнилося 15 років та котрі за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть (як виняток) прийматися на роботу. Також 69 громадян, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування; 1891 випускник, який закінчив або припинив навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (працевлаштовані – 416); 139 молодих людей, які звільнилися зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу (працевлаштовані – 23); 5467 осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років (працевлаштовані – 1165); 1065 інвалідів.
Упродовж 9 місяців 2013-го фахівці центрів зайнятості області працевлаштували 3759 представників соціально вразливих категорій, 1733 – пройшли професійне навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації, 1726 – брали участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру, 94 – отримали ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації. 
Люди з інвалідністю – найбільш численна із вразливих категорій. Вони потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, які б допомогли успішно інтегруватися в суспільстві. У січні-вересні 2013 р. послугами обласної служби зайнятості скористалися 1103 такі особи. Відтак працевлаштовано 185 людей із інвалідністю, 59 – брали участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру, 120 – проходили професійне навчання, 42 таких особи знайшли роботу після проходження професійного навчання , 21 – отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності. До речі, на 1 жовтня 2013 р. у центрах зайнятості області залишається актуальною інформація про 49 вільних робочих місць, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю.
Задля координації зусиль та підвищення якості надання соціальних послуг людям із соціально-вразливих категорій обласна служба зайнятості уклала угоди про співпрацю з відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Волинським управлінням Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, регіональною комісією з питань діяльності підприємств та організацій інвалідів в області, головним та районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення, медико-соціальними експертними комісіями, центрами соціальних служб для молоді, управліннями у справах сім’ї та молоді, службами у справах неповнолітніх, кримінальною міліцією у справах неповнолітніх, громадськими організаціями.
Продовжується співпраця обласної служби зайнятості з регіональною кримінально-виконавчою інспекцією, у рамках якої відбуваються зустрічі з представниками державних та громадських організацій із залученням осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.
Працівники центрів зайнятості організовують інформаційно-роз'яснювальну роботу в Ковельській виховній колонії, Маневицькій виправній колонії №42, Цуманській виправній колонії №84, Луцькому слідчому ізоляторі, територіальних підрозділах кримінально-виконавчої інспекції управління Держдепартаменту у Волинській області. Ці установи забезпечено інформаційними матеріалами, які містять дані про порядок реєстрації в центрах зайнятості, необхідні для цього документи, адреси та телефони служби. Під час зустрічей із засудженими фахівці центрів зайнятості надають кваліфіковані консультації щодо послуг, можливостей працевлаштування, навчання. Тобто, звільнившись із місць позбавлення волі, людина вже має певний алгоритм поведінки на ринку праці. Як результат – із 69 таких осіб 16 працевлаштовано.
У 2013 р. в обласній службі зайнятості стартував новий освітній проект: «Особливій сім’ї – особлива увага». В поле зору потрапили сім’ї, де виховуються прийомні діти. Бо з’ясувати професійні нахили неповнолітніх, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, показати реальну ситуацію на ринку праці, допомогти визначитись із майбутньою професією – серед головних завдань профорієнтаційної роботи. Для цього систематично організовуються профорієнтаційні заходи, де дітей та батьків знайомлять із затребуваними нині професіями, послугами служби зайнятості, навчальними закладами, де можна здобути ту чи іншу спеціальність. У рамках проекту протягом січня-вересня 2013 р. проведено 26 таких виїзних акцій, 14 зустрічей із дітьми, 16 профінформаційних семінарів для батьків, 35 виїзних мобільних акцій у дитячі будинки, 90 – із застосуванням мобільних центрів профорієнтації, 23 зустрічі із соціальними працівниками. Учасниками всіх цих заходів стали 6376 осіб.
Новим Законом України «Про зайнятість населення» передбачено механізм стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. 30 травня 2013-го набув чинності Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування за працевлаштування таких осіб, завдяки чому (станом на 21 жовтня) 50 роботодавців Волині створили 73 нових робочих місця для квотних категорій населення.
З року в рік кількість звернень до Державної служби зайнятості людей, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зростає. Це свідчить про підвищення рівня довіри. Хочеться назвати яскраві приклади людей, які знайшли своє місце на ринку праці, впевненіше почуваються в сучасному суспільстві.
Це особливий зворушливий випадок, коли за сприяння директора обласного центру зайнятості Раїси Кучмук та директора Ківерцівського районного центру зайнятості Миколи Музичука вдалося вирішити питання про організацію і проведення індивідуального навчання Інни Малащицької із с. Котів Ківерцівського р-ну, яка незважаючи на перепони долі, мріяла здобути професію швачки та мати власну швейну машинку.
Нелегко виявилося й 50-річному лучанинові Ігорю Павлюков – людині з обмеженими можливостями через захворювання зору. Активному і працьовитому чоловікові важко було опинитися в умовах безробіття, але за сприяння фахівців Луцького міського центру зайнятості вдалося досягти позитивного результату.
37-річна мешканка смт Голоби Ковельського р-ну Олена Семенюк не піддалася життєвим обставинам та вирішила сама керувати своїм життям. Зваживши всі можливі ризики підприємницької діяльності, пані Олена все ж вирішила організувати власну справу.
Приватний підприємець із Шацька Валентин Малінов цьогоріч прийняв продавцем безробітну Тетяну Бондар, котра має дітей до шести років. Підприємець вдячний фахівцям служби зайнятості за оперативне укомплектування нового робочого місця і вирішення питання щодо надання компенсації.
Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ ОЦЗ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.1%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 55.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.4%